M-SR juniorky, 1.-5.kolo 11.10.-15.11.2014

Začiatok sezóny víťazstvá, avšak s relatívne slabšími súpermi

1. kolo – 11.10.2014  VK Iskra Hnúšťa – VK Spišská Nová Ves 0 : 3 (13, -17, -23) a 0 : 3  (-17, -20, -15)

Juniorky cestovali na svoj prvý dvojzápas do Hnúšte. I napriek tom, že hrali vonku, podali v oboch zápasoch Spišiačky kvalitný výkon a nepustili súperkám ani set.

Tréner VK SNV Zdenek Hauer: „Na prvý dvojzápas novej juniorskej sezóny sme do Hnúšte cestovali aj s Kamilou Zaťkovou a Bibou Urbanovou. Prvé zápasy nového ročníka, ako u junioriek tak i u kadetiek, sú o oboznamovaní sa so súperkami. Koľko hráčok zostalo, koľko odišlo, kto prišiel nový. Vlani sme síce v Hnúšti vyhrali obidva zápasy, ale po veľkom boji. Tentoraz to bolo iné. Naša prevaha herná, mentálna i početná bola očividná a išlo len o udržanie koncentrácie. Aj keď súhra chvíľami viazla, individuálnymi výkonmi sme si zabezpečili víťazstvá vo všetkých 6-tich setoch. Hernú príležitosť dostalo všetkých 10 hráčok, a tak si svoj debut absolvovala Ema Kubičárová, vekom ešte žiačka, a príjemne prekvapila. V druhom zápase, od polovice, už hrala kadetská zostava ako prípravu na nedeľné zápasy s Prešovom. Splnili sme povinnosť a vyhrali relatívne hladko obidva zápasy, ale máme čo zlepšovať“.

2. kolo – 18.10.2014 VK Spišská Nová Ves – MŠK Žiar nad Hronom 3 : 0 (15, 16, 12) a 3 : 0  (17, 18, 11)

Juniorky hrali v druhom kole prvý raz doma. Tréner Hauer mal k dispozícii silnú zostavu hráčok, s ktorými si mohli vyskúšať taktické varianty. Žiarčanky nekládli veľký odpor a rozhodla sila domácich junioriek najmä na podaní a v útoku. Spišiačky sú po 2 kolách na čele tabuľky, keď nestraili ešte ani set.

Tréner VK SNV Zdenek Hauer: „V telocvični OA sme odohrali prvý dvojzápas novej juniorskej sezóny na domácej pôde aj s Kamilou Zaťkovou a Bibou Urbanovou. Žiar odohral v prvom kole pomerne vyrovnané zápasy s Liptovským Hrádkom, jedným z favoritov našej skupiny, a tak sa očakával kvalitnejší volejbal. Bohužiaľ očakávania sa nenaplnili a odovzdané Žiarčanky neohrozili naše dievčatá herne i výsledkovo ani v jednom sete. Hernú príležitosť dostali všetky hráčky a jednoznačne triumfovali v oboch zápasoch. Budúcu sobotu hrajú juniorky v Liptovskom Hrádku, kde by sa mala ukázať skutočná herná úroveň našich dievčat“.

3. kolo – 25.10.2014  MŠK Liptovský Hrádok – VK SNV 3 : 0 (23, 22, 23) a 1 : 3  (-14, -21, 20, -16)

Tradičný silný súper čakal na naše juniorky v podobe Liptovského Hrádku u nich doma. Spišiačky, síce nie celkom v plnej sile možných hráčok (chýbala Zaťková) podali celkom slušný výkon, ale so striedavými úspechmi.

Tréner junioriek VK SNV Zdenek Hauer: „V Liptovskom Hrádku čakala naše juniorky prvá vážna herná previerka. Nedopadla úplne optimálne, ale ani negatívne. Celý prvý zápas sa hrala vyrovnaná partia, ale všetky koncovky setov sme prehrali. Domáce boli odvážnejšie, presnejšie a celkovo volejbalovejšie. Naše dievčatá akoby celý prvý zápas potrebovali na poznanie, že s domácimi môžu hrať aj vyhrávať. Ukázalo sa ako veľmi chýbajú dievčatám ťažké zápasy. Takže sme utrpeli zaslúžene prvú prehru. Na druhý zápas však nastúpili Spišiačky ako vymenené a od začiatku mali herne aj výsledkovo navrch. Výborný servis i obrana, solídna prihrávka a dobrý útok znamenali rýchle víťazstvo v prvých dvoch setoch. V treťom opäť chyby v koncovke a málo sebavedomia a jediný možný výsledok – prehra. Vo štvrtom sete našťastie jasné vedenie od začiatku do konca setu a výhra 3:1. Je škoda, že sme nedokázali odohrať dva zápasy v rovnakej kvalite. Liptovský Hrádok je presne ten súper, kde môžeme ukázať hernú kvalitu a športovo sa vyžiť. V prvom zápase sme to prepásli a je potrebné sa z toho poučiť“.

4. kolo – 8.11.2014  voľno - nepárny počet družstiev

5. kolo – 15.11.2014 VK SNV – VK Kúpele Brusno   3 : 1 (19, 21, -13, 16)  a  3 : 1 (-22, 16, 11, 18)

Juniorky sú aj po tomto kole na čele ligovej tabuľky a privítali súpera z jeho stredu. Hráčky Brusna sú pre naše končiny neznáme, pretože sme hrali spolu po prvý raz. Je sympatické, že Spišiačky nenechali nič na náhodu a sústredenou hrou dotiahli oba zápasy do víťazného konca. Svojím súperkám dovolili uhrať iba po jednom sete v každom zápase.

Tréner junioriek VK Spišská Nová Ves Zdenek Hauer: „ Nováčik juniorskej súťaže z Brusna pricestoval na Spiš aj s kadetskou reprezentantkou, nahrávačkou Dominikou Ramajovou. Vysoké a dobre technicky pripravené volejbalistky z malého kúpeľného mestečka na Pohroní predviedli veľmi solídne výkony, a aj keď to podľa výsledku tak nevyzerá, vo veľkej miere potrápili naše juniorky. Tieto dve víťazstvá rozhodne neboli zadarmo a naše dievčatá si museli každý set vybojovať. Stabilné a kvalitné výkony v oboch zápasoch podali Ivana Morihladková a Natália Bodáková.V druhom zápase dostala šancu v základnej zostave, po zranení a chorobe, Aďa Dulíková a bojovnosťou s vysokou produktivitou v útoku a na servise výrazne pomohla. Po každom víťaznom zápase dievčatá zatancovali divákom v Športovej hale víťazný tanec podľa choreografie Katrin Da Cruz. Najbližšie domáce zápasy odohrajú naše juniorky na Mikuláša 6. decembra proti Zvolenu, ktorý ešte neprehral, a je spolufavoritom súťaže“.