M-SR juniorky 9.-14.kolo 24.1.-7.3.2015

Juniorky 30.03.2018 7:55
Nestabilné výkony priniesli víťazstvá i prehry

9. kolo – 17.1.2015 - voľno

10. kolo – 24.1.2015 VK Spišská Nová Ves – VK Iskra Hnúšťa   3 : 0 (15, 18, 14) a  3 : 0  (9, 19, 6)

Juniorky si víťazstvami upevnili prvé miesto v tabuľke, pričom tréner mal k dispozícii 11 dievčat, ktoré sa všetky dostali na ihrisko.

Zdenek Hauer, tréner junioriek VK SNV: „Bez nášho zraneného liberka, Peti Želonkovej, avšak so všetkými juniorkami nastúpili naše dievčatá do prvého kola odvetnej časti juniorskej súťaže. Podľa postavenia v tabuľke i hráčskych kádrov boli jasným favoritom a to potvrdili herne i výsledkovo v obidvoch zápasoch. Okrem malej drámy v druhom sete druhého zápasu to bola jednoznačná záležitosť. Škoda zranenia Emy Kubičárovej“.

11. kolo – 7.2.2015 MŠK Žiar nad Hronom – VK SNV  0 : 3 (-27, -13, -9) a  0 : 3  (-20, -18, -15)

Juniorky si ďalšími víťazstvami upevnili prvé miesto v tabuľke, pričom tréner mal k dispozícii iba 8 dievčat, ktoré sa všetky dostali na ihrisko.

Zdenek Hauer, tréner junioriek VK SNV: „Postavenie aktérok stretnutia v tabuľke súťaže jasne favorizovalo Spišiačky. Naše prvé, Žiarčanky posledné. Odcestovali sme však do Žiaru bez nemocných hráčok (Dulíková, Vikartovská, da Cruz, Ďurišková), s Emou Kubičárovou po zranení a Ivanou Morihladkovou po chorobe s ôsmimi hráčkami. Ale s Kamilou Zaťkovou, ktorá odohrala prvý zápas a odišla späť na extraligový zápas. Začali sme úplne katastrofálne, nepodobalo sa to volejbalu v ničom. Domáce hrali ešte bojovne a s nasadením a od prehry nás zachránila len séria skvelých podaní Emy Kubičárovej a skutočnosť, že domáce v koncovke predsa len viac kazili. V ďalších dvoch setoch však domáce úplne herne „odišli“, a naše dievčatá, napriek tomu že sa herne nijako výrazne nezlepšili, hladko vyhrali. Na druhý zápas, po odchode Kamily Zaťkovej, ostalo 7 hráčok. A ako to už chodí, v prvom sete sa zranila Baťa Majerčáková (natiahnuté šľachy v členku), a ostalo nás šesť. Domáce hráčky však ani možnosť hrať proti torzu z torza nevyburcovalo k výraznejšiemu výkonu a tak našich šesť statočných zápas bez väčších problémov vyhralo. A tu sú: Natália Bodáková na nahrávke, Peťa Želonková naše prvé libero, na diagonále, Biba Urbanová a Ivča Morihladková na smeči, Sofia Mitterová a Ema Kubičárová naše účko, na bloku“.

12. kolo – 14.2.2015  VK SNV  – MŠK Liptovský Hrádok 3 : 0 (17, 12, 20) a  2 : 3  (-22, -13, 20, 17, -9)

Podobne ako u žien aj juniorky bojovali o čelo tabuľky a úspešne. Hrali sa výsledkovo dva rozdielne zápasy. V tom prvom nepustili domáce volejbalistky hráčkam z Liptovského Hrádku ani set, kým v tom druhom museli v 5-setovej bitke zachraňovať aspoň bod. Celkovo však z možných 6-tich bodov získali Spišiačky 4 body a upevnili si 1. miesto v ligovej tabuľke.

Zdenek Hauer, tréner junioriek VK SNV: „Bola to ukážka skôr charakteru a vôle ako volejbalu, ale každá pozitívna vec má svoju hodnotu. Hrali sme o prvé miesto a chceli sme ho udržať a ešte ukázať dobrý volejbal. Uhrali sme 4 body, Liptáčky 2, takže náskok na čele tabuľky sme navýšili. Dobrého volejbalu však veľa nebolo. Na našom výkone, a pravdepodobne aj na výkone hráčok z Liptovského Hrádku, sa výrazne podpísala choroba. Až na dve naše hráčky, všetky hrali buď po chorobe, alebo v štádiu choroby. Chýbala sila, dych, pohoda a istota. V prvom zápase sme boli jasne lepší a počas troch setov sme ani raz neprehrávali. Na začiatku každého setu sme si vypracovali slušný náskok, ktorý sa do konca setu podarilo udržať. Stačil nám na to slušný servis a obrana. V druhom zápase sme už tak výrazne nedominovali a keď sme pokazili v prvom sete niekoľko podaní a prišli nepresnosti v útoku, set sme prehrali. Po pokazenom úvode druhého setu (3 : 9) prišli na ihrisko ďalšie hráčky aby sme zmenili rytmus hry, ale hlavne, aby si dievčatá s najväčšími zdravotnými problémami mohli trochu oddýchnuť. Tretí a štvrtý set sme po zlepšenom výkone vyhrali a do piateho nastúpili s malou psychickou výhodou. Chýbala však herná odvaha a presnosť a prvý raz pred domácim publikom sme prehrali. Napriek tomu, že som hráčkam v priebehu oboch zápasov vyjadril svoju nespokojnosť, musím im vyjadriť svoj obdiv a poďakovanie. Videl som, že im je ťažko, často veľmi chceli a nešlo to. Lapali po dychu, dochádzali im sily. Ukázali veľkú morálku a srdce a som na ne pyšný “.

13. kolo – 28.2.2015 - voľno

14. kolo – 7.3.2015  Brusno – VK Spišská Nová Ves 1 : 3  (12, -19, -15, -17) a   3 : 1 (-16, 20, 23, 24)

Brusno je na 5. priečke v ligovej tabuľke a ak chce pomýšľať na postup na M-SR, treba mu víťazstvá práve s družstvom z prvej štvorky. Táto taktika im proti Spišiačkam vyšla, keď im „ukoristili“ jeden zápas a získali cenné 3 body.

Zdenek Hauer, tréner kadetiek VK SNV: „V zápasoch s Brusnom sme boli favoritom, ale nepotvrdili sme to. V prvom zápase po hladko prehratom prvom sete, ktorý mohol súvisieť aj s naším neskorším príchodom a skrátenou rozcvičkou, dievčatá zabrali a vyrovnaným výkonom v nasledujúcich troch setoch domáce jasne porazili. Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave, čo bolo vynútené jednak zraneniami a jednak potrebou dať príležitosť ďalším hráčkam. Prvý set jasné víťazstvo. V druhom sme vyhrávali až do stavu 17:16 ale nevynútenými chybami a nepresnosťami, hlavne v medzihre sme domácim dali šancu a tie ju využili. Tretí a štvrtý set bol bojom o každý bod a mali sme v nich svoje šance, ale nevyužili sme ich a prehrali. S narastajúcim sebavedomím a povzbudzovaním domácich, naše sebavedomie odchádzalo a v koncovkách setov sme už kazili aj smiešne jednoduché lopty. Mrzí ma že tím, ktorý je celú sezónu prvý v tabuľke, sa v zápase s piatym dostane do situácie, že to na ihrisku vypadá naopak. A už prvý nie je. Už druhé ligové kolo po sebe sme, po prvom hladko vyhratom zápase a kvalitnej hre, nezvládli druhý zápas a prehrali. Dali sme do toho málo koncentrácie, málo vášne a málo kvality. A budeme mať čo robiť aby sme sa na prvé miesto, o ktoré máme záujem, opäť dostali".