M-SR juniorky, 13.-15.kolo 5.-19.3.2016

Zápas s lídom a so slabšími súpermi, 2 prehry a 4 povinné víťazstvá, výkony dosť nepresvedčivé

13. kolo – 5.3.2016:  VK SNV - VK Cele Group Stropkov   0 : 3 (-17, -20, -23) a 1 : 3 (-16, 21, -20, -20)

Líder celej súťaže junioriek – Stropkov ešte neprehral zápas a tak to zostalo aj po sobote. V prvom zápase to bola jednoznačná prevaha hostí. V druhom zápase sa domáce volejbalistky po vyhratom druhom sete dostali v treťom sete dokonca do vedenia 14:7, ale nevyužili tento náskok, set i zápas prehrali. Jediným „úspechom“ proti Stropkovu je vyhratý 1 set, čo je určite málo.

Zdenek Hauer - tréner junioriek VK SNV: „S nulou v kolónke porážok pricestovali na Spiš volejbalistky zo Stropkova. A nula im aj ostala. Hlavne preto že domáce volejbalistky herne sklamali a aj tých niekoľko šancí na zvrat, ktoré priniesli obidva zápasy, nevyužili. Stropkovčanky boli lepšie vo všetkých herných činnostiach, na prihrávke, servise a v poli výrazne, takže šance domácich na úspech alebo aspoň slušný výsledok, svojou hrou minimalizovali. Nebolo to dobré a mnoho vecí treba zmeniť a zlepšiť.“

14. kolo – 12.3.2016: VK Iskra Hnúšťa - VK SNV  0 : 3 (-7, -21, -22) a 0 : 3 (-15, -16,- 23)

15. kolo – 19.3.2016: VK SNV –KV MŠK Oktan Kežmarok   3: 1 (17, 17, -17, 14) a 3 : 0 (12, 11,1 2)

Tentoraz hostili domáce juniorky dievčatá z Kežmarku, ktoré sú na poslednom mieste v ligovej tabuľke. Povinných 6 bodov síce Spišiačky získali, ale tréner s ich výkonom spokojný nebol-
Zdenek Hauer - tréner junioriek VK SNV:  „Naše dievčatá hrali s posledným tímom tabuľky východnej skupiny juniorskej súťaže. Prevaha Spišiačok mala byť vo všetkých herných činnostiach výrazná a jednoznačná. Mala, no nebola. Na prihrávke a v hre v poli boli Kežmarčanky lepšie a hlavne v prvom zápase rozhodol len výrazne vyšší útočný potenciál domácich. Liberá odohrali veľmi slabé zápasy a postupne upadli i ďalšie. Striedajúce hráčky bez sebavedomia i kvality. Z pohľadu trénera i diváka bieda. Trénerský vreskot priniesol výrazné zlepšenie aspoň v druhom zápase, ktorý bol už jasne v réžii domácich. Touto cestou sa chcem poďakovať svojim hráčkam, že mi v poslednej dobe, pravidelne zvyšujú krvný tlak, udržujú moju hladinu adrenalínu na extrémne vysokej úrovni a precvičujú moje hlasivky.“