EŽ-7.-10.kolo 1.-15.11.2014

Ženy 30.03.2018 14:34
Stabilné výkony, víťazstvá bez straty setu

7. kolo – 1.11.2014  SVK DDK-LED Senica - VK Spišská Nová Ves 0 : 3 (-16, -19, -16)
64 min, rozhodovali: Královič a Kováč.

Spišská Nová Ves: Smák, Povrazníková, Otaševič, Trach, Jakábová, Zaťková, libero Jagodzinska (Olejníková, Urbanová). Tréner: O. Spišák.
Senica: Grimmová, Jakubovičová, Kovačovičová, Hrebíčková, Holičová, Adamovičová (Mikulíčková, Patáková). Tréner: V. Sirvoň.

Hráčky spod Tatier cestovali do Senice ako favorit a svoju úlohu aj splnili. Opäť hrali  iba s 10-timi hráčkami, keď chýbala Magerova. Tréner Spišák „naordinoval“ Spišiačkam jasnú taktiku, dostať Seničanky pod tlak dobrým podaním a následným tvrdým útokom získavať body, čo hráčky do bodky splnili. Spišiačky hrali celý čas vo vedení o viac bodov a takto to doviedli do úspešného konca bez straty setu. Tréner dal zahrať všetkým hráčkam a skúšal niektoré herné a taktické varianty. Víťazstvom sa Spišiačky dostali na čelo ligovej tabuľky, ale druhá Slávia UK Bratislava má zápas k dobru a čaká ju vo štvrtok 6.11.2014 TV dohrávka tohto kola s BVK Bratislava, takže skutočné poradie v extralige žien bude jasné po štvrtku. 

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Spišská Nová Ves je silný súper a patrí k najlepším v lige. V zápase boli veľkým favoritom, ale pristúpili k nemu vážne, čo si vážim. Súper perfektne servoval a nemali sme tak šancu útočiť stredom, tak ako v poslednom zápase v Prešove. Na druhej strane my sme servisom veľmi neublížili. Spišská Nová Ves bola suverénnejšia, má skúsenejší tím a zaslúžene vyhrali."

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: "Nastúpili sme s rešpektom, nechceli sme súpera v žiadnom prípade podceniť. Zatlačili sme domáce kvalitným servisom a ubránili sme ich smečiarky. Z hráčok Senice bolo cítiť, že majú rešpekt. Na ihrisko sa dostali postupne všetky hráčky z lavičky, čo bol aj môj zámer pred zápasom. V druhej polovici zápasu sme urobili zopár chýb, domáce ožili, ale mali sme celý čas zápas pod kontrolou."

8. kolo – 8.11.2015 VK Spišská Nová Ves - COP Nitra 3 : 0 (17, 16, 12)
68 min, rozhodovali: Andrejčák a Fiľo, 450 divákov.

Spišská Nová Ves: Smák 2, Povrazníková 10, Zaťková 2, Trach 8, Magerova 8, Jakábová 9, libero Jagodzinska (Olejníková 0, Nováková 0, Urbanová 0). Tréner: O. Spišák.
COP Nitra: Budáčová 1, Písečná 8, Ráchelová 9, Poláčková 3, Šimková 2, Chrenková 1, libero Jančová (Balcová 2, Veliká 1, Kočišová 0, Gavronova 0). Tréner: J. Vlk.

COP-kárky odohrali pre nedávnom vynikajúci zápas u svojho mestského rivala na UKF-ke, a tak sa čakal zaujímavý volejbal. Napokon z toho bolo jasné víťazstvo domácich Spišiačok, keď si počas celého priebehu zápasu udržiavali pohodlný viacbodový náskok a nedovolili mladým hráčkam z Nitry takmer nič vymyslieť. Výsledok 3:0 je zaslúžený a minimálne do stredy posúva Spišskonovoveské volejbalistky opäť na čelo extraligy.

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: „ Zápas, v ktorom bola prvoradá úloha ustrážiť najviac bodujúcu hráčku v extralige Zuzku Písečnú. Zápas, ktorý bol hlavne o koncentrácii . My sme podali štandardný výkon, súper predviedol sériu individuálnych chýb hráčok, čo nám umožnilo urobiť si väčší náskok a zahrať si dnešný zápas so všetkým hráčkami“.

Jaroslav Vlk, tréner COP Nitra: “Dnes sme nedokázali hrať svoju hru. Kopili sme príliš veľa chýb. Hrali sme s veľkým rešpektom. Naša hra sa prestala podobať ideálu a proti výbornej obrane sme proti domácim nedokázali nájsť žiadnu protizbraň. Dievčatá hrali v útoku mäkko a mali sme problémy na prihrávke. Od čoho sa odvíjala naša hra a v konečnom dôsledku aj jej výsledok“

9. kolo: 15.11.2014  Dobré zo Slovenska Prešov - VK Spišská Nová Ves 0 : 3 (-12, -20, -10)
71 min, rozhodovali: Andrejčák a Malík, 100 divákov.

Prešov: Kopilcová 2, Hnátová 7, Olejníková 0, Kwasowska 8, Schniererová 2, Štieberová 1, libero Čepová. Tréner: K. Lukáč.
Sp. Nová Ves: Nováková 1, Povrazníková 8, Zaťková 4, Trach 16, Magerova 4, Olejníková 8, libero Jagodzińska (Smák 0, Jakábová 1). Tréner: O. Spišák.

Prešov je zatiaľ bez bodu na konci tabuľky, takže Spišiačky cestovali k nemu ako favorit. Prešovčanky však hrali bojovne, čo sa prejavilo najmä v druhom sete, kedy dokonca viedli 19:18. Tréner Spišiačok, ale najmä hráčky boli proti a sústredenou hrou doviedli set do víťazného konca, ako aj celý zápas, a to bez straty setu. Víťazstvom si Spišiačky utvrdili 2. miesto v tabuľke.

Karol Lukáč, tréner Prešova: "Súper dnes potvrdil úlohu favorita. Tento zápas sme brali skôr ako tréningový. Verím, že zajtra podáme lepší výkon a získame prvé body."

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: "Prešov bol dnes nepríjemným súperom. Od začiatku nám bolo jasné, že proti nim musíme útočiť tvrdo, robiť priame body. Súper hral dobre v obrane, museli sme hrať na 120%, viď druhý set, kde sme poľavili na prihrávke a na útoku sme urobili zopár chýb, keď súper viedol 19:18. Na ihrisko sa vrátili prvá nahrávačka a smečiarka, ktoré dokázali svoju silu. Tretí set bol na základnej šestke, kde sme vyhrali s prehľadom, až na zopár chýb."

10. kolo - predohrávané 23.10.2014 Volley project UKF Nitra - VK Sp.Nová Ves 1 : 3 (-21, -19, 21, -16)
Informácie o zápase v článku - 4.-6.kolo 18.-25.10.2014