Podujatia

M-SR staršie žiačky 7.-12.kolo 20.12.2015 - 16.1.2016

Žiačky 16.01.2016 16:40
Prehry s ťažšími súpermi, víťazstvá nad družstvami so slabšou výkonnosťou

7. kolo - 21.11.2015:  VK SNV – ŠK Komenského Svidník 0 : 3 (-8,  -3, -20) a 2 : 3 (-18, -13, 16,  24, -11)

Domáce  volejbalistky privítali zdatného súpera z čela tabuľky a vyzeralo to, že sa budú hrať dobré zápasy. Lenže prvé dva sety 1. zápasu odohrali Spišiačky tak zakríknuto, že neboli schopné ani prijať podanie a ani podať, čoho výsledkom sú stavy setov. Volejbal sa začal hrať až v treťom sete, ale v tomto zápase domáce hráčky na zvrat nemali. V 2. zápase to už bol oveľa vyrovnanejší boj, aj keď nakoniec z toho spišskonovoveské volejbalistky vyťažili iba 2 sety a 1 bod do tabuľky.

Radovan Žigraj – tréner starších žiačok Spišskej Novej Vsi: "Dnes nás súper predčil vo väčšej zohratosti. Škoda, že sme museli nastúpiť bez oboch smečiarok, a tak sme na kolíkoch museli trochu improvizovať. Nebyť prvých 2 setov prvého zápasu, tak výsledok mohol byť aj lepši. Prvé 2 sety sme si nevedeli poradiť s príjmom podania, no hlavne s prílišným rešpektom zo súpera. V treťom sete sme pritlačili na podaní, začalo sa nám aj viac dariť v útoku a súpera sme začali trápiť. Druhý zápas, to tu bol boj o každú loptu, aj keď aj v ňom sme sa nevyvarovali slabších chvíľ, no vzápätí sme ich nahradili veľkou bojovnosťou. Na dievčatách bolo vidno, že vedia bojovať, a to je veľká devíza do ďalších zápasov."

8. kolo - 28.11.2015:   Stropkov „A“ – VK SNV 3 : 0 (15, 22, 24) a 3 : 1 (19, 21, -18, 15)

Ťažký súper, ťažké zápasy, hra bez smečiarok základnej zostavy a zisk iba jediného setu. Tak by sa dal charakterizovať priebeh oboch zápasov starších žiačok v Stropkove. V tabuľke patrí starším žiačkam priebežné 5. miesto, čo na účasť na M-SR zďaleka nestačí.

Radovan Žigraj – tréner starších žiačok Spišskej Novej Vsi: "Dnes bol naším najväčším súperom náš príjem podania. Miestami sme boli bezradní. Ako náhle sa nám podarilo urobiť príjem, tak to hneď bolo vidno aj na útoku. Veľmi dobre zahrala Kája Majerská s Veronikou Hagovskou dobre im sekundovala Laura Valkošáková. V druhom zápase mala dobré momenty aj Ester Vašková. Škoda, že sa k nim nepridali aj ostatné hráčky, ktoré sa na ihrisko dostali. Treba, ale povedať, že stále nemáme fit smečiarky, a tak na kolíkoch musíme improvizovať."

9. kolo - 12.12.2015:   VK SNV – VK Junior 2012 Poprad 3 : 0 (20, 18, 23) a 3 : 1 (5, -22, 16, 19)

Spišskonovoveské staršie žiačky prevyšovali svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a vyhrali zaslúžene, keď stratili iba jediný set.

Radovan Žigraj – tréner starších žiačok Spišskej Novej Vsi: "Blahoželám dievčatám k víťazstvu. Naše hráčky sa v prvom zápase rozbiehali pomalšie. V každom sete sme sa nevyhli slabším chvíľkam, poľavili v koncentrácii a robili tak nevynútené chyby. V druhom zápase naša hra bola podstatne lepšia s výnimkou 2. setu, kde sme trochu experimentovali so zostavou, dievčatá si vyskúšali hrať aj na iných postoch a hlavne od začiatku tohto setu nastúpili hráčky z lavičky. V oboch zápasoch dostali opäť príležitosť si zahrať si všetky hráčky čo sa prejavilo na kolektívnom výkone,  keď nešlo jednej hráčke, tak potiahla iná".

10. kolo - 9.1.2016:   VK ZŠ Lendak - VK SNV 0 : 3 (-13, -12, -15) a 1 : 3 (-20, 23, -7, -11)

Naše dievčatá boli vo všetkých herných činnostiach lepšie ako domáce hráčky. Nekoncetrovanosť v 2.sete 2.zápase znamenala tesnú prehru a strata 1 setu. Nasleduúce sety však naše žiačky zabrali naplno a vyhrali s vysokým rozdielom.

11. kolo - 9.1.2016:   VK SNV – Slávia TU Košice 3 : 0 (14, 17, 13) a 3 : 0 (17, 13, 20)

Spišskonovoveské staršie žiačky prevyšovali svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a opäť vyhrali zaslúžene. Výhrami si upevnili 4. miesto v tabuľke.

Radovan Žigraj – tréner starších žiačok Spišskej Novej Vsi: „V prvom sete sme si vytvorili dobrým podaním veľký náskok, keď sa nám zrazu zranila nahrávačka Kaja Majerská. Od tej chvíle sa dievčatá zomkli a podali veľmi dobrý kolektívny výkon. Musím pochváliť Viku Frankovičovú, ktorá si celkom slušne zastala post nahrávačky. Nakoniec sa na ihrisko dostali všetky hráčky“.

12. kolo - 16.1.2016:   VK SNV – VK Elba Prešov 3 : 1 (21,-20, 19, 12)  a  3 : 1 (29, 11, -20, 20)

Domáce volejbalistky hrali bez zranenej 1. nahrávačky a 2 hráčok základnej zostavy a i napriek tomu dokázali vyhrať oba zápasy a získať cenných 6 bodov do tabuľky. Na zmenu miesta to nie je, ale na upevnenie 4. priečky áno.

Radovan Žigraj – tréner starších žiačok Spišskej Novej Vsi: „V prvom rade chcem poďakovať dievčatám za víťazstvá v oboch zápasoch. Dnes sme narazili na húževnatého súpera, ktorý dobre podával a aj útočil. Dievčatá opäť podali sympatický kolektívny výkon aj keď nám zo základnej zostavy vypadli až 3 hráčky. Po prvýkrát tak na nahrávke musela hrať oba zápasy Pavla Straková a zvládla ich celkom dobre, no je tam ešte veľký priestor na zlepšovanie sa. Tradične dobre zahrali Laura, Vika, Lenka i Veronika na útoku, k nim sa na poste libera pridala aj Romana. Dobre podávala Katka Kostelníková a milým prekvapením bola dnes Katka Čambalová, ktorá veľmi dobre podávala ustála aj príjem a na útoku nepokazila ani jednu príležitosť. No v oboch zápasoch sme mali aj slabšie chvíľky, ktoré súper využil na víťazstvo v sete. V druhom zápase dostali príležitosť aj dievčatá z lavičky a tak si opäť zahrali všetky.“

Foto : 1 x Stropkov - SNV, 7x SNV - Poprad, 1x Lendak - SNV a 1x SNV - Košice