Podujatia

9.kolo kadetky VK Junior Poprad - VK SNV

Zápasy, 2023-2024, Kadetky 11.02.2024 10:00 - 11.02.2024 14:00
Vyrovnané dvojzápasy skončili remízou 1:1, ale my sme získali 4 body.

VK Junior 2012 Poprad - VK SNV 1 : 3 (-10,23,-24,-19)  a 3 : 2 (23,23,-18,-16,10)

Zostava VK SNV: R.M. Freundová, K. Kalafutová, S. Kočišová, M. Košová, T. Labancová, A. Lauková, A. Retterová, V. Rusnáková, B. Sitková, P. Slebodníková, N. Tökölyová

Natália Tkáčová-trénerka kadetiek: "Vieme, že zápasy s Popradom sú vždy veľmi vyrovnané. Nebolo to inak ani dnes. Prvý set sme síce vyhrali vysokým rozdielom, no v ďalších setoch to bol boj o každú loptu. Prvý zápas zvládli lepšie naše dievčatá a vyhrali ho 3:1 na sety. Bola som veľmi rada, že môžem zapájať do hry viacero dievčat, čím chcem pochváliť Sašku Laukovú a Peťku Slebodníkovú, ktoré si zastali svoju úlohu veľmi solídne. Špeciálne som sa tešila zo Sašky, pretože som sa na ňu najmä v poli mohla spoľahnúť a veľmi nám pomohla s nepríjemným servisom Popradu. Môžem povedať, že tento výkon bol skutočne veľmi kolektívny, pretože každý svojou troškou prispel k víťazstvu.
V druhom zápase sme nastúpili asi s pocitom, že prvý zápas sme vyhrali a pôjde to tak aj v druhom avšak nestalo sa tak. Už 2 sety sme prehrali a čakal nás tretí, kde som však urobila malú zmenu a dala hrať na post univerzálky Peťu Slebodníkovú. Bola taká nenápadná, nekazila a hrala zodpovedne. Do toho sa pridal dobrý utok Barborky a Anet, set sa vyhral a boli sme späť v zápase. Veľmi dobre hrala Rebeka. Je veľmi nepríjemná na útoku, precízna na bloku a ťažkým rotovaným servisom robí súperom veľký problém na prihrávke. Nesmiem zabudnúť na našu nahrávačku, ktorá dnes reálne lietala hore dole, snažila sa koľko sa dalo a púšťala kvalitné a veľmi vhodne umiestnené servisy. V 5.sete je to však buď alebo. Vravela som dievčatám - treba chytiť úvod a nedopúšťať sa vlastných chýb. Presne to sa stalo, urobili veľa vlastných chýb a úvod setu bol 6:2. Po otočení strán sme sa snažili o zvrat, avšak už bolo neskoro. Môžem však povedať, že som spokojná, zápas bol veľmi dobrý. Podali sme naozaj dobrý výkon dalo sa na to pozerať, malo to veľa pekných volejbalových momentov a chválim baby za zvrat z 0:2 na 2:2, tajbrejk je aj o hlave a možno sme to aj tam nezvládli. Nevadí. 4 bodíky doma potešia."