12.03.2018 15:44
Úvodné zápasy 2 víťazstvá a 1 prehra s vicemajstrom SR

1.kolo 27.9.2014,  VK Spišská Nová Ves – UKF Nitra   3 : 0 (23, 13, 17)
Pred 400 divákmi rozhodovali: Čuňočka a Myšková, zápas trval 83 minút.

Spišiačky začali svoj prvý zápas v trochu oklieštenej zostave 9 hráčok, nakoľko stále nie je k dispozícii kompletná zostava.
Diváci, ktorých prišlo okolo 400,  boli zvedaví, čože to Spišiaci pripravili pre nich za posily. Do základu nastúpili blokárky Ana Otaševič (transfer z Čiernej Hory) nakríž z odchovankyňou Kamilou Zaťkovou. Na smeči sa predstavila Katka Olejníková a po roku sa do družstva navrátivšia Veronika Jakábová, aby na nahrávke hru dirigovala Monika Smák (hoťovanie z Kežmarku) nakríž s U-čkom Ivanou Povrazníkovou, ktorá prišla na hosťovanie z Pezinka. Na libere znovu hrala divákom už známa Michalina Jagodzińska (transfer z Poľska). Tréner mal ešte k dispozícii domáce odchovankyne Veroniku Novákovú a Bibiánu Urbanovú.
Spišiačky začali proti UKF-kárkam odhodlane, ale rovnako aj súperky. Obe družstvá sa v prvom sete ťahali o každý bod. V jeho závere mali Novovešťanky 4 setbaly a set vyhrali na 23 bodov. V druhom sete už domáce volejbalistky pritlačili viac na „strunu“ a vyhrali ho na 13 bodov, aj keď bolo vidno, že je to o súhre celého družstva. V treťom sete to už bola dominancia domácich hráčok, o čom svedčí súperových iba 17 bodov!

Tréner Spišák nemal veľkú možnosť na striedaní. Diváci však tlieskali každej peknej akcii a výmene lôpt. Z domácich hráčok upútala na bloku (nielen 17 bodmi) Ana Otaševič.

Sp. N. Ves: Smák 2, Otaševičová 17, Zaťková 5, Jakábová 9, Olejníková 12, Povrazníková 9, libero Jagodzinska (Urbanová 0, Nováková 0). Tréner: O. Spišák.
UKF Nitra: D. Hradecká 1, Grulišová 3, Kosiaková 8, N. Stümpelová 8, Skydanová 3, Richweissová 13, libero L. Hradecká (Netolická 0, Frindtová 0, Mikulajová 0, Hunčárová 2, Lukáčová 0). Tréner: Ľ. Červeň.

Tréner VK SNV Ondrej Spišák: „Prvý set bol plný očakávania, ako to všetko „vypáli“. Samé hráčky sa testovali v ostrom štarte. Aj keď to bolo bod po bode, chyby vyplývali z našej nekoncentrovanosti. Po minimalizácii týchto chýb sme v 2. a 3. sete jasne dominovali".

Asistent trénera UKF Nitra Lukáš Lanča: „V prvom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu. V 1. sete to bol zápas, resp. hra, kde sa to ťahalo bod po bode. Rozhodli naše 2-3 chyby v koncovke. V 2. a 3. sete to bol výkon s množstvom našich chýb a to rozhodlo. Tieto chyby sa budeme snažiť napravovať v tréningoch“.

2.kolo 4.10.2014,  VK Spišská Nová Ves – KV MŠK Oktan Kežmarok   3 : 0 (23, 13, 17)

3.kolo 11.10.2014,  VK Slávia EU Bratislava - VK Spišská Nová Ves  3 : 2 (15, -23, 16, -18, 12)
Zápas trval 119 minút, rozhodovali: Viktórini-Lisá a Královič, 300 divákov.

Slávia EU Bratislava: Koseková 2, Mikšíková 12, Mitrengová 19, Hudecová 16, Rákošová 18, Szabóová 8, libero Doležajová (Kuciaková 0, Candráková 0, Doluda 0). Tréner: M. Hančík.
Sp. Nová Ves: Smák 2, Povrazníková 12, Otaševič 10, Magerova 12, Jakábová 13, Olejníková 8, libero Jagodzinska (Zaťková 0, Trach 2). Tréner: O. Spišák.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 51:44
Esá: 11:5
Bloky: 13:10

Slávia mala raketový nástup a pri servise Mikšíkovej sa dostala do vedenia 9:3. Hosťujúci tím síce znížil na rozdiel jedného bodu, ale v druhej časti setu dominovala Slávia a vyhrala hladko 25:15.
V druhom dejstve vyhrávali domáce hráčky po dobrom útoku Hudecovej 12:9, ale Spišiačky po dvoch esách Olejníkovej za sebou a útoku Otaševičovej viedli 15:13. Tesný náskok si hosťujúce hráčky udržali a vyhrali druhý set 25:23.
Tretí set bol v úvode vyrovnaný, potom sa Slávia po útoku Rákošovej a ese Mikšíkovej dostala do trháku a viedla 15:10. Veľký náskok si domáce udržali a tretí set získal hladko 25:16.
Spišiačky mali skvelý vstup do štvrtého dejstva, keď viedli 6:0. Východniarky mali navrch a na druhom technickom timeoute viedli 16:11. Slávia však zapla a vydarenom útoku Hudecovej znížila na 15:16. Po ese Jakábovej bolo 18:15 pre Spišskú Novú Ves a na ihrisko prišla pomôcť na príjem v drese Slávie Kuciaková, ktorá chýbala pre zranenie ramena v základnej zostave. Spišiačky záver setu zvládli, vyhrali ho 25:18 a duel musel rozhodnúť tajbrejk.
Prvá časť piateho setu patrila Slávii a strany sa točili za stavu 8:5. Spišiačky však v závere znížili na 12:13 a mali dokonca kontru na vyrovnanie, ale proti bol Mikšíkovej blok, po ktorom mala Slávia mečbal. Hneď prvý domáce využili a tešili sa zo štvrtého víťazstva v sezóne.

Martin Hančík, tréner Slávie: "Gratulujem dievčatám k vybojovanému víťazstvu. Po treťom sete ma veľmi mrzel výkon z druhého, kde som si pripadal, ako by sme hrali po dlhej ceste u súpera. Strašne veľa chýb na podaní. Jednoducho sme nezvládli tlak. Nakoniec som však veľmi hrdý na dievčatá. Aj keď sa nám nevydaril štvrtý set, kde sme poľavili na prihrávke a v obrane. V piatom sme sa vzchopili a bojovnosťou v obrane a v útoku sme dokázali súpera zlomiť. Ukázali sme, že aj s mladými hráčkami vieme vzdorovať legionárkam a myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili. Ja osobne budem veľmi rád takýmto zápasom. Len pri nich bude rásť náš výkon a s ním aj mladé hráčky. V neposlednom rade veľká vďaka našim fanúšikom, ktorí vytvorili vynikajúcu atmosféru."

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: "Súperovi gratulujem k víťazstvu. Hralo sa vo veľmi dobrej atmosfére a verím, že sa divákom tento pekný volejbal páčil. V prvom sete sme sa dostali pod obrovský tlak servujúcich hráčok, domáce sa snažili nás odtiahnuť od siete, pretože máme dobre útočiace blokárky a to sa im podarilo. V prvom sete sme sa s tlakom na servise nevedeli vyrovnať. Od druhého setu sme prihrávali lepšie, ale Slávia v celom zápase výborne podávala a útočila. Na druhej strane treba povedať, že sme spravili veľa individuálnych systémových chýb a to nás stálo lepší výsledok."