Podujatia

Finálový turnaj ml.žiačok-4 o majstra SR v Pezinku

Zápasy, 2021-2022, Ml. žiačky 3/4 21.05.2022 9:00 - 22.05.2022 15:00
Úvodné zápasy priniesli víťazstvo a tesnú prehru, škoda zápasu so Studienkou. Nakoniec krásne 6.miesto.

V dňoch 21.-22.5.2022 sa v telocvičniach v Pezinku uskutočnil turnaj mladších žiačok (narodené po 1.1.2009) o majstra SR. Turnaja sa zúčastnilo 12 družstiev z celého Slovenska, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 3 družstvá. Z každej skupiny postupovali prvé 2 družstvá do štvrťfinále, ktorá sa hralo už systémom KO. Všetky zápasy sa hrali na 2 vyhrané sety. Naše dievčatá po dobrých  výkonoch nakoniec  skončili na  peknom 6.mieste.

Na turnaji sa zúčastnili:
Freundová, Ivančáková, Nikorovičová, Pavlíková, Rusnáková, Sitková B., Sitková M., Stoláriková, Šimková a Slebodníková

Výsledky našich dievčat :
VK Spiš.Nová Ves  –  1.VK Púchov    2 : 0 (14,17)
VK Spiš.Nová Ves  –  VK Podlužianka Levice „A“  0: 2 (16,-17, -16)
VK Spiš.Nová Ves  –  VK Studienka  0 : 2 (12, -19)
VK Spiš.Nová Ves  –  MVK Snina      2 : 0 (22, 19)
VK Spiš.Nová Ves  –  VK Slávia TU Košice  0 : 2 (-25, -7)

Celkové poradie M-SR ml.žiačok :
1.  ŠVK Pezinok
2.  Slávia UK Bratislava
3.  VK Studienka
4.  PALAS VK Levice
5.  Slávia TU Košice
6. VK Spiš.Nová Ves
7.  MVK Snina
8.  VK Podlužianka Levice „A“

Vyjadrenie tréneky ml.žiačok-4 N.Bodákovej: "Zápasy na majstrovstvách SR tejto vekovej kategórii sme začali s riadnym elánom, keď sme hneď v prvom zápase dostali Púchov, ktorý padol pod našim nátlakom 2:0. Zápas bol vyrovnaný, avšak naše hráčky našli rýchlo recept na súpera. Dobrým podaním zatlačený Púchov hľadal spôsob ako nás poraziť, ale našťastie pre nás nepodarilo sa mu to. Dievčatá veľmi koncentrovaným výkonom, vylepšeným o najmä Baškin Sitkovej úžasný tvrdý útok vyhrali a mohli sme sa tešiť z prvého veľmi cenného víťazstva.
Čakal nás súper z Levíc a keďže taktiež mali na konte výhru s Púchovom vedeli sme, že to bude veľmi vyrovnaný zápas. Tak aj bolo keďže sme ho musím povedať právom dostali až do stavu 1:1 na sety. V tajbrejku sme začali zle. Ťahali sme za kratší koniec avšak po výmene strán sa baby veľmi vzchopili a akoby nastúpilo iné družstvo. Úžasné !!!! Dotiahli sme výrazný náskok Levíc a v koncovke sme sa doťahovali bod po bode. Neskutočne dravý vyrovnaný bojovný výkon podali všetky baby na ihrisku a ja im týmto ďakujem za športový zážitok. Nakoniec sme prehrali 16:18 avšak nevadí babám to dalo určite viac ako akýkoľvek iný zápas.

Postúpili sme do štvrťfinále proti Studienke. Musím povedať, že tu nás neporazil súper ale vlastná hlava. Nevadí aj o tom je šport. Prehra 0:2 ma však s týmto súperom mrzí pretože sme ho mohli potrápiť určite viac. Snáď nabudúce. 
Celkovo však hodnotím tento deň veľmi pozitívne. Takto pekne odhodlane a zodpovedne som baby ešte hrať nevidela a to poteší každého trénera.
Na majstraky vycestovalo 10 dievčat. Po podstivej príprave sme sa išli pobiť o najlepšie možné umiestnenie. Moje očakávania však predčila realita. Nečakala som 6.miesto a považujem to za mimoriadny úspech pre toto mladé, nádejné družstvo. Za 2 dni išli výkonnostne hore aj o 80% a získali veľkú psychickú hernú pohodu. Získali sme istotu najmä na podaní a v útočnej činnosti. Baby naozaj veľmi chválim za každý jeden predvedený výkon, miestami som len s úžasom pozerala ako volejbalovo vyrástli. Nebolo sa za čo hanbiť a aj keď to možno tak nevyzerá 6.miesto je podstivo vybojované, neodfláknuté, zaslúžené. Musím vyzdvihnúť hru najmä najmladšej kapitánky na celom turnaji, ktorou bola naša Miška Sitková. Vzhľadom na jej vek to boli mimoriadne výkony bez strachu, plné odvahy, zanietenia pre výhru a veľmi rozumnej a účelovej hry. Podanie ktoré Miška vyťahovala z rukáva v naozaj ťažkých chvíľach boli nie len oku lahodiace ale aj veľmi účinné a často otáčali stav v náš prospech. Klobúk dole Miška. Ďalším členom posádky, ktorého výkon treba pochváliť je Rebeka Freundová. Z tichého nevýrazného dievčatka sa vykľula riadna útočiaca nebojácna hráčka, ktorej zásahy v poli boli obetavé a nepodcenené. Veľmi zodpovedný prístup aký ukazovala počas celého turnaja bol príkladom pre celé družstvo. V neposlednom rade si zaslúži mimoriadnu pochvalu samozrejme aj MVP nášho družstva Barborka Sitková. Jedným slovom NESKUTOČNÉ. Jej chuť po víťazstve,odhodlanie bojovať za každého stavu, podpora tímu a pokoj, ktorým Barborka srší sú kvality jednoznačného lídra, akým pre náš tím Barborka je. Výkony aké predvádzala v každom zápase sú nie len chválihodné. Jednoznačne bola Barborka najlepšou útočníčkou a taktiež najlepšou hráckou v družstve zaslúžene. Som na všetky veľmi hrdá a teším sa na ďalšiu spoluprácu. Sezóna 2021/2022 bola pre mňa krátka, avšak o to intenzívnejšia. Myslím, že zakončenie sezóny na týchto majstrákoch povzbudilo dievčatá do ďalšej práce a makačky na tréningoch. Ďakujem dievčatám za túto sezónu a taktiež všetkým rodičom, ktorí nás celú dobu podporovali".