Podujatia

M-SR juniorky 15.-18.kolo 5.3.-23.4.2016

Juniorky 23.04.2016 19:03
Dobré, ale i slabšie výkony znamenali výhry a prehry

13. kolo – 5.3.2016:  VK SNV - VK Cele Group Stropkov  0 : 3 (-17, -20, -23) a 1 : 3 (-16, 21, -20, -20)

Líder celej súťaže junioriek – Stropkov ešte neprehral zápas a tak to zostalo aj po sobote. V prvom zápase to bola jednoznačná prevaha hostí. V druhom zápase sa domáce volejbalistky po vyhratom druhom sete dostali v treťom sete dokonca do vedenia 14:7, ale nevyužili tento náskok, set i zápas prehrali. Jediným „úspechom“ proti Stropkovu je vyhratý 1 set, čo je určite málo.

Zdenek Hauer - tréner junioriek VK SNV:  „S nulou v kolónke porážok pricestovali na Spiš volejbalistky zo Stropkova. A nula im aj ostala. Hlavne preto že domáce volejbalistky herne sklamali a aj tých niekoľko šancí na zvrat, ktoré priniesli obidva zápasy, nevyužili. Stropkovčanky boli lepšie vo všetkých herných činnostiach, na prihrávke, servise a v poli výrazne, takže šance domácich na úspech alebo aspoň slušný výsledok, svojou hrou minimalizovali. Nebolo to dobré a mnoho vecí treba zmeniť a zlepšiť.“

14. kolo – 12.3.2016:  Iskra Hnúšťa - VK SNV 0 : 3(-15, -16, -23) a 0 : 3(-7, -21, -22)

15. kolo – 19.3.2016:  VK SNV –KV MŠK Oktan Kežmarok  3 : 1 (17, 17, -17, 14) a 3 : 0 (12, 11, 12)

Tentoraz hostili domáce juniorky dievčatá z Kežmarku, ktoré sú na poslednom mieste v ligovej tabuľke. Povinných 6 bodov síce Spišiačky získali, ale tréner s ich výkonom spokojný nebol-

Zdenek Hauer - tréner junioriek VK SNV:  „Naše dievčatá hrali s posledným tímom tabuľky východnej skupiny juniorskej súťaže. Prevaha Spišiačok mala byť vo všetkých herných činnostiach výrazná a jednoznačná. Mala, no nebola. Na prihrávke a v hre v poli boli Kežmarčanky lepšie a hlavne v prvom zápase rozhodol len výrazne vyšší útočný potenciál domácich. Liberá odohrali veľmi slabé zápasy a postupne upadli i ďalšie. Striedajúce hráčky bez sebavedomia i kvality. Z pohľadu trénera i diváka bieda. Trénerský vreskot priniesol výrazné zlepšenie aspoň v druhom zápase, ktorý bol už jasne v réžii domácich. Touto cestou sa chcem poďakovať svojim hráčkam, že mi v poslednej dobe, pravidelne zvyšujú krvný tlak, udržujú moju hladinu adrenalínu na extrémne vysokej úrovni a precvičujú moje hlasivky.“

16. kolo - 9.4.2016:  ŠKM Liptovský Hrádok  - VK SNV  2 : 3 (19, -23, -18, 18, -11)  a  3: 1 (-21, 23, 10, 10)

Spišiačky cestovali do Liptovského Hrádku k tradičnému súperovi, s ktorým susedia v tabuľke. Hrádočanky uhrali toho viacej a po nepresvedčivých výkonoch Spišiačok si „ponechali“ doma 4 body a dievčatám zo Spiša dovolili zobrať si domov iba 2 body, čo spôsobilo výmenu v tabuľke 1. ligy junioriek. Liptáčky poskočili na 3. miesto a Spišiačky klesli na 4. miesto. Stále to však stačí ma postup na M-SR.

Zdenek Hauer - tréner kadetiek VK SNV:  „Spišiačky podali na Liptove dva mizerné výkony aj preto je víťazstvo v prvom zápase malým zázrakom. A keďže zázraky nie sú až tak časté, v druhom zápase prišla zákonitá prehra. Nefungovalo nič, ani individuálne ani kolektívne. Tím v oboch zápasoch ťahala Ivana Morihladková a výborne odohrala Peťa Ďurišková. Keďže sme nemali prihraté, stredové hráčky útočili veľmi málo a ostatné hráčky hrali hlboko pod svoje možnosti“.

17. kolo -16.4.2016:  VK SNV – MŠK Žiar nad Hronom 3 : 0 (14, 22, 20)  a  3 : 0 (14, 17, 11)

V športovej hale v Spišskej Novej Vsi sa po čase zasa hral 1. Ligový volejbal. V ňom boli domáce hráčky favoritom a svoju úlohu do bodky naplnili. Ziskom 6-tich bodov sa opäť dostali pred Liptovský Hrádok na 3. miesto v ligovej tabuľke.

Zdenek Hauer - tréner kadetiek VK SNV:  „Opäť druhý zápas odohrali naše juniorky ďaleko kvalitnejšie ako prvý. Prevahu mali neustále, ale striedali dobré momenty s horšími. Nakoniec rozhodla vyššia kvalita na našej strane. Zahrali si všetky hráčky “.

18. kolo – 23.4.2016:  Slávia TU Zvolen –VK SNV   1 : 3 (-14, 20, -20, -10) a 0 : 3 (-15, -13, -22)

Posledný dvojzápas v súťaži dievčatá zvládli veľmi dobre, domáce družstvo predčili vo všetkých činostiach a víťazstvá si plne zaslúžili.