Juniorky - turnaj o majstra SR 4.-6.5.2018 v Stropkove

Vyvrcholenie sezóny pre juniorky - turnaj o majstra SR

Svoje Majstrovstvá SR odohrali juniorky 4.5.-6.5.2018 v Stropkove. Spišiačkam sa tentoraz ušlo  8. miesto, keď sa im nepodarilo vyhrať ani jeden zápas.
V Stropkove sa v dvoch halách odohralo spolu 20 zápasov, pričom každé zo zúčastnených družstiev odohralo spolu 5 zápasov. Hralo sa systémom dvoch skupín po 4 družstvách každý s každým a potom krížovým systémom.
Spišiačky v piatok 4.5.2018 v 1.zápase podľahli ŠSK Bilíkova Bratisalava až po boji 2:3, výsledok ukazuje na vyrovnanosť družstiev, ale pomery setov boli jednoznačne pre Bratislavčanky. Máme prvý zápas za sebou, kde sme síce podľahli rovesníčkám z Bilíkovej no až v piatom sete !!! Po prvom sete to s nami vyzeralo veľmi zle, dievčatá mali príliž veľký rešpekt zo súpera, ktorý nás tlačil servisom k zadnej čiare, čím sa nám nedarilo založiť úspešný protiútok. No prestriedaním v 2. sete na nahrávačskom a aj smečiarskom poste sa nám podarilo súpera dostať pod tlak. Druhý set sme otáčali z 18:23 na 25:23, kde Paťa svojím podaním narobila veľké problémy súperovi, ktroý tento set neustál. Tretí set sme sa bili so súperom o každú loptu a aj napriek našej hrubej chybe v koncovke (nedorozumenie nahrávačky s blokárkou ) sme tento set úspešne dotiahli do stavu 26:24. Štvrtý set sme celkom dobre hrali do stavu 13 no potom, akoby možnosť, urobiť prekvapivý výsledok, začala dievčatám zväzovať ruky nohy a od tejto chvíle sme sa nevedeli presadiť na útoku. Piaty set bol už plne pod kontrolou súpera a tak si pripísal víťazstvo na svoju stranu. Musím ale naše dievčatá pochváliť za bojovnosť a obetavosť, ktorú predviedli v 2. a 3. sete. Dnes veľmi dobre zahrali Paťa Kozakova, Mima Maťašovská, k nim sa postupne pridali aj Ema Ravasová aj Ivana Morihladková no i ďalšie dievčatá si dobre ustáli svoje posty.
Poobede podľahli Liptovskému Hrádku opäť 2:3. Potom v sobotu 5.5.2018 podľahli naše hráčky  COP Nitre 0:3 a poobede aj Leviciam opäť 2:3, čím sa ocitli v hre o 7. miesto. Vo svojom poslednom zápase na M-SR odohrali v nedeľu 6.5.2018 Spišiačky zápas o končené umiestnenie so Zvolenom. Tento zápas prehrali 1:3 a obsadili celkové 8. miesto.
Lenka Mihaliková, trénerka junioriek VK SNV: „V družstve junioriek som mala k dispozícii 17 dievčat, z ktorých do hry mohlo zasiahnuť iba 14 z nich. Dievčatá začali turnaj výborne a nad Bilíkovou Bratislava viedli dokonca 2:1 na sety, keď vo štvrtom sete to bolo ešte 13:13. Potom sa však akoby „zľakli“ a stretnutie prehrali. Podobne to bolo i s Liptovským Hrádkom a aj s Levicami. Je na škodu že z troch päťsetových zápasov sme nevyhrali ani jeden. Ešte v sobotu doobeda sme mali postup do skupiny 1.-4. vo svojich rukách, ale ukázalo sa, že COP Nitra bola nad naše sily. Umiestnenie je síce dané, ale myslím si, že sme mali na viac, minimálne na Liptovský Hrádok, či na Levice. V tíme sme mali aj staršie žiačky, ktoré svoje M-SR ešte len budú mať, takže pre nich to bola výborná škola nielen volejbalu, ale aj herných situácií a herného napätia .“