M-SR staršie žiačky 1.-4.kolo 1.12.2016 - 21.1.2017

Víťazstvá aj prehry, veľmi kolísavé výkony v jednotlivých dvojzápasoch

2. časť - 1. kolo - 3.12.2016: VK SNV – MVK Snina 3 : 1 (-13, 23, 23, 20) a 2 : 3 (22, 17, -14, -11, -13)

Začala sa 2. časť súťaže, kde do 6-člennej finálovej skupiny postúpili prvé dve družstvá z každej skupiny. Slabých súperov už niet a Snina je naším tradičným rivalom. Preto je cenné, že dievčatá dokázali nad Sninou zvíťaziť v prvom zápase 3:1 a v druhom tesne prehrať 2:3 (piaty set 13:15!).

Eva Fabianová, trénerka starších žiačok VK Spišská Nová Ves: „ V prvom zápase sme sa pomaly dostávali do tempa, ktoré nám vydržalo aj prvé dva sety v druhom zápase. Potom Sninčanky prevzali iniciatívu a aj so šťastím v 5. sete nakoniec zvíťazili“.

2. časť - 2. kolo - 17.12.2016: ŠK ELBA Prešov VK SNV  2 : 3 (-12, 23, 10,-25, 11) a 0 : 3 (-6, -19, -13)

2. časť - 3. kolo - 14.1.2017: VK SNV – VK Junior 2012 Poprad 3 : 2 (24, 21, -19, -23, 6) a 0 : 3 (-16, -23, -10)

Eva Fabianová, trénerka starších žiačok VK Spišská Nová Ves:„Cez víkend nás čakal úvodný zápas starších žiačok kde sme privítali dievčatá z Popradu. Na začiatku stretnutia sme robili na naše pomery dosť veľa chýb na podaní, aj keď podanie je naša celkom silná stránka. Hra bola trošku ustráchaná, ale dievčatá bojovnosťou dokázali udržať krok so súperkami a rozhodovalo sa v koncovkách setov kde sme mali aj to športové šťastie. Bol to zápas z oboch strán veľmi bojovný a bolo sa na čo pozerať, čo ma veľmi teší a za to si dievčatá zaslúžia pochvalu. Prvý zápas sme vyhrali 3:2. V druhom zápase sme sa nevedeli skoncentrovať. Treba povedať, že v druhom sete sa nám podarilo dotiahnuť vysoký náskok súpera a dievčatá sa nevzdávali - rozhodla však koncovka kde sme nezvládli 2 lopty a myslím si, že to bol kľúčový moment v zápase. Nedokázali sme zmobilizovať sily a zápas skončil v náš neprospech 0:3. Ešte raz ale musím pochváliť dievčatá za predvedený výkon. Takéto zápasy nás vedia naštartovať a posúvať naše majstrovstvo vyššie. Už sa tešíme na ďalšie stretnutie, ktoré odohráme taktiež doma 21.1.2017 so Svidníkom na Gymnáziu Javorová so začiatkom 10,00 hod. - srdečne pozývame našich fanúšikov“.

2. časť - 4. kolo - 21.1.2017: VK SNV – ŠK Komenského Svidník 0 : 3 (-16, -15, -18) a 3 : 0 (18, 24, 23)

Eva Fabianová, trénerka starších žiačok VK Spišská Nová Ves:„Tento víkend sme hrali s družstvom zo Svidníka. Aj keď nás trápila maródka a neboli sme v plnej zostave, dokonca hrali dievčatá so sebazaprením prvý zápas bol z našej strany bez chuti, bez nálady, bez nasadenia. Urobili sme veľa nevynútených chýb, servis nám nefungoval ako mal fungovať, neboli sme úspešný ani na prihrávke a bez týchto herných činností nemáme právo uspieť v zápase. Som rada, že dievčatá si to uvedomili a druhý zápas už bol podľa naších predstáv a hrali sme to čo hrať aj vieme. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a do ďalších stretnutí ísť s vervou do každého setu. V tejto časti súťaže sme výkonnostne vyrovnané družstvá a nemôžeme si dovoliť "ísť na pol plynu" ak chceme byť úspešné“.