Podujatia

2.kolo juniorky ELBA Prešov - VK SNV

Zápasy, 2021-2022, Juniorky 06.02.2022 10:00 - 06.02.2022 14:00
Prvý zápas mimoriadne vyrovnaný s najtesnejším víťazstvom našich dievčat, druhý - už jasné víťazstvo.

V nedeľu 6.2.2022 sa v Prešove hral odložený dvojzápas 2.kola  s ELBOU Prešov. Prvý zápas, čo sa týka skóre bol najvyrovnanejší ako môže byť, keď všetky sety skončili s rozdielom dvoch bodov. Výsledný súčet bodov v piatich setoch bol 115:113 pre naše dievčatá.
Dievčatá v oboch družstvách striedali pekná volejbalové výkony s následnými chybami. Vývoj skóre hlavne v 2. a 4.sete bol jasný pre domáce dievčťatá, ale naše dievčatá bojovali vždy do konca setov, čo znamenalo najtesnejšie vížazstvo. Dokonca v 4.sete domáce hráčky vyhrávali 24:21, ale za tohto stavu P.Ivančáková na popdaní ani raz nezaváhala, žo bolo základom na víťazstvo v 4.sete 26:24. Rozhodujúci 5.set skončil opäť najtesnejšie15:13 pre VK SNV.
Druhý zápas mali naše dievčatá už omnoho viac pod kontrolovou a vyhrali ho 3:0.

Výsledky dvojzápasu : ŠK ELBA Prešov  :  VK Sp.Nová Ves  2 : 3 (24, -23, 24, -24, -13) a  0 : 3 (-20, -11, -23)

Zostava: Ďurišková, Ivančáková, Puškárová, Sališová,  Vykoupilová,Tökölyová, libero, Stašíková striedali Forgáčová.

Vyjadrenie trénera junioriek L.Ďuriška : "Prešov proti nám nemal čo stratiť, jeho ciele sú v tejto sezóne predovšetkým v kategórii kadetiek a žiačok. Proti nám bojoval odhodlaný súper, ktorý síce má talentované hráčky, ale v koncovkách im chýbala chladnokrvnosť a skúsenosti. My sa boríme s covidovou situáciou, študijnými povinnosťami hráčok a z toho vyplývajúcou nízkou účasťou na tréningoch. Tak aj vyzeral úvod prvého zápasu, kde sme dlho nemohli dostať do tempa a súper bol lepší skoro vo všetkých herných činnostiach. Postupne sme sa však zlepšovali hlavne na servise a v obrane v poli. V koncovkách setov sme si tým dokázali pomôcť, čo sa ukázalo ako rozhodujúci prvok pre víťazstvo v prvom zápase 3:2. V druhom zápase už súper pôsobil unavene a nám sa podarilo prehrýzť do víťazstva 3:0".