Podujatia

2.kolo-kadetky, SNV - Poprad

Zápasy, 2023-2024, Kadetky 15.10.2023 10:00 - 15.10.2023 16:00
Pomerne vyrovnané zápasy, ale naše dievčatá mali trochu navrch, s výsledkom 2 víťazstvá.

Po 1.kole v Prešove, nás teraz čakal ďalší ťažší súper, VK Junior 2012 Poprad. Očakával sa vyrovnaný zápas a priebeh v jednotlivých setoch to potvrdil. V 1.sete v 1.zápase sme začali lepšie, ako naše súperky. Druhý set bol opačný, ale za stavu 16:23 trénerka N.Tkáčová poslala na ihrisko Slebodníkovú P. a tá svojím podanim (aj trochu šťastím) spôsobila obrat, s výsledkom setu 26:24.  Táto skutočnosť bola asi rozhodujúca pre celkový výsledok 1.zápasu v náš prospech 3:1.
Druhý zápas sme začali tiež dobre, keď do stavu 22:17 sme stále vyhrávali. Následne však prišlo niekoľko našich chýb a dobrý útok Popradu, s výsledkom 24:26. Následne sa naše dievčatá z tejto situácii poučili a v ďalšom priebehu už súperkám dovolili uhrať max. 20 bodov v jednotlivých setoch. Výsledok 2.zápasu bol teda rovnaký 3:1.

Výsledok dvojzápasu:
VK Sp.N.Ves - VK Poprad 3 : 1 (19, 24, -15, 17) a 3 : 1 (-24, 17, 13, 20)

Zostava VK SNV:
Freundová, Ivančáková, Kalafutová, Kočišová, Košová, Labancová, Retterová, Sališová, Sitková M., Sitková B., Slebodníková, Tökölyová, liberky Rusnáková a Poračová.

Vyjadrenie trénerky kadetiek N.Tkáčovej:"Vedeli sme, že dvojzápas s Popradom bude kvalitný a vyrovnaný. Tak aj bolo. Nastúpili sme však v dobrej nálade aj v dobrom rozpoložení. Kvalitným servisom sme vedeli zatlačiť súpera a následne sme z toho ťažili aj na útoku. Jeden set sme prehrali kvôli strate koncentrácie a set nám už v úvode ušiel. Poprad mal však kvalitné blokárky, vysoké, ktoré nám robili problém pri útoku a len ťažko sme prechádzali hlavným kolíkom. Za to Soňa z učka vedela kvalitne zaútočiť a poskladať lopty. V druhom zápase sa ku dobrému útoku pridala aj naša Rebeka, ktorú ju aj touto cestou chválim. Taktiež si zaslúži pochvalu Peťkin servis, ktorym doslova zvrátila stav a skoro prehratý set sme dokázali vyhrať. Klobúk dole pred odvahou. Za zmienku tiež stojí Ninka, ktorá taktiež potiahla servisom v ťažkých momentoch a zachovala veľký prehľad na sieti. Vždy sa teším, keď vidno prácu na tréningu pretavenú do zápasu a to je jej prípad. Keď sa dodržiavali taktické pokyny, ustrážili sme si nahrávačku, ktorá často a účelovo ulievala, pridala sa pozitívna emócia, zápas sme vedeli držať pod kontrolou. Som rada, že sme dokázali nechať plný počet bodov doma, pretože to bolo ako na hojdačke a proti kvalitnému súperovi ako je Poprad, sú to určite cenné body.
Taktiež ďakujeme rodičom za fanúšikovskú kulisu a podporu".