Podujatia

3.kolo st.žiačky 12.03.2022 v Poprade

Po "covidovej" prestávke, ťažký úvod, veľa stresu a výsledok zápasov sú dve prehry.

Po niekoľko mesačnej prestávke si naše staršie žiačky zahrali majstrovské zápasy. Stres, bojazlivosť  a nevera vo valstné sily boli najväčšou prekážkou našich dievčat v úvodných setoch. Určite pri prehrách sa podpísala aj nekompletnosť družstva. Tieto prehry rozhodli, že v ďalších zápasoch  naše dievčatá budú hrať v skupine o 9.-14.miesto.

Výsledky našich zýápasov:
VK Spiš.Nová Ves  - VK ZŠ Lendak 0 : 2

VK SNV - VK JUNIOR 2012 Poprad 1 : 2

Základná zostava: Košová, Tökölyová, B. Sitková, Freundová, Zoladakewicz, Labancová, striedali : L.Ivančáková, M. Sitková, Lapšanská, Stolariková, Šimková

Vyjadrenie Natália Bodákovej - trénerky starších žiačok VK SNV: "Išli sme oklieštenej zostave, keďže nečakane vypadla Didi s Emkou a našou kapitankou hlavnou smečiarkou Anetkou Retterovou, no nič nemení situáciu na tom, že opäť raz musím konštatovať, že našim najväčším súperom bol stres. Nervozita nám veľmi zväzovala ruky a hráčky nepredvádzali na ihrisku to, čo skutočne vedia. Na ihrisko nastúpili dievčatá nervózne, bojazlivé a nesvoje, ktoré zabudli asi aj ako sa volajú. Prvý zápas bol úplne odovzdaný, baby boli slabšie vo všetkých herných činnostiach, ku ktorým sa pridružili aj chyby zo stresu. Našli sa aj pozitívne stránky, aby som len nekritizovala a to bojovníčky, ktoré sa zrodili v Ninke  Tökölyovej a Táničke Labancovej. Veľmi podporovali tím a motivovali ho tým správnym nebojácnym smerom. K tomu pridali aj naozaj ťažké a razantné podanie a pár svetlých momentov bolo na svete. Zápas proti Popradu bol o čosi zaujímavejší. Baby kládli väčší odpor a snažili sa. Ku Ninke a Táni sa pridala aj Mirka Košová s Marcelkou Zoladakiewicz, ktoré veľmi pomohli svojou najmä obetavo hrou v poli a parádnym podaním. Napriek tomu, že bol druhý zápas lepší, sa nám nepodarilo získať 3 body a s 2 prehrami na konte sme ukončili tento ligový deň. Verím, že dievčatá si zoberú z týchto zápasov len to dobré a nabudúce začneme nebojácne už od začiatku ".