Podujatia

6.kolo 1.liga juniorky L.Hrádok - SNV

Zápasy, 2021-2022, Juniorky 26.02.2022 14:00 - 26.02.2022 18:00
Dobrý volejbal z oboch strán, v 1.zápase mali o niečo navrch domáce dievčatá v 2.zápase opačne.

V dvojzápase odloženého 6. kola 1.ligy junioriek sa stretli dve volejbalové vyspelé družstvá. Priebeh v jednotlivých setoch bol väčšinou vyrovnaný. Obe družstvá sa však nevyhli drobným chybám. V prvom zápase bolo tých chýb viac na strane našich dievčat, v druhom to bolo opačne. Po zápase tréneri aj s prítomnými divákmi konštatovali, bodaj by bolo takýchto zápasov čo navjviac.

Výsledok zápasov :
ŠKM Liptovský Hrádok - VK Spiš.Nová Ves  3 : 1 (-15, 20, 25, 17)  a  1 : 3 (-20, -19, 18, -23)

Zostava: Ďurišková, Puškárová, Sališová, Stašíková, Vykoupilová,Tökölyová, libero Súľovská, striedala Forgáčová

Vyjadrenie asistenta trénera junioriek Ľ.Švihlu: "Prvý set začali naše dievčatá veľmi sústredene a hlave dobrým podaním sme zaskočili domáce hráčky. Žiaľ v druhom sete sme sa nevyhli niekoľkokrát chýbám v sérii, čím sme pomohli súperkám. Dievčatá z L.Hrádku sa rozohrali, začali viac využívať svoju výškovú prevahu, ale našou bojovnosťou a dobrou hrou v poli sme domácim dobre vzdorovali. Žiaľ v 3.sete sme v závere urobili niekoľko chýb, čo bolo rozhodujúce pre celkový výsledok 1.zápasu. V 4.sete nás už domáce hráčky predčili vo všetkých činnostiach a zaslúžene vyhrali celý zápas.
Pribeh začiatku druhého zápasu bol ako cez "kopirák" 1.zápasu. Druhý set sme ale tentokrát pokračovali dobrom výkone ďalej a domáce hráčky sme jasne zdolali. V závere setu však prišla už menšia koncetrácia našich dievčat, ale náš veľký náskok v sete bol rozhodujúci pre výsledok v tomto sete. Domáce hráčky zlepšovali svoj výkon a naše dievčatá sa asi už videli v autobuse, čo znamenalo prehru v 3.sete. Bojovnosť, nasadenie a samozrejme niekedy aj potrebné športové šťastie vyústilo k víťazstvu v 4.sete  a k celkovému víťazstvu v zápase.  Keď som si pozrel históriu zápasov týchto dvoch družstiev, tak nad L.Hrádkom sme posledne vyhrali v roku 2019.
Na sobotňajšom výsledku sa podpísali všetky naše dievčatá, samozrejme, že niekedy sa niektorej  viac darilo, inej menej, bol to ale veľmi dobrý kolektívny výkon v oboch zápasoch. Prispela k tomu aj striedajúca hráčka, ktorá aj pri krátkom pobyte na ihrisku si svoj post plne zastala".