Podujatia

Finále Slovenského pohára, 31.1. a 1.2.2015 v SNV

Ženy 30.03.2018 13:33
Vydarená akcia, žiaľ bez čerešničky na torte - 2.miesto, sklamanie, alebo úspech

Pred Slovenským pohárom:
Tretíkrát v histórii sa finálový turnaj Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien uskutoční v Spišskej Novej Vsi. Naposledy sa o túto cennú trofej bojovalo na Spiši v roku 2010, predtým premiérovo o rok skôr v roku 2009. Turnaj sa uskutoční v termíne 31. 1. 2015 - 1. 2. 2015, pričom organizátorom podujatia je VK Spišská Nová Ves. Súťažná komisia SVF vyberala z dvoch ponúk, ktoré doručili VK Spišská Nová Ves a VKP Bratislava.
V Spišskej Novej Vsi sa finálový turnaj Slovenského pohára uskutočnil v rokoch 2009 a 2010, ale v oboch prípadoch bez účasti domáceho družstva. Teraz si s najväčšou pravdepodobnosťou vybojujú volejbalistky VK Spišská Nová Ves účasť na turnaji, pretože tri kolá pred 20. decembrom sú na prvom mieste tabuľky. 

Prezident VK Spišská Nová Ves Jozef Novák: "Tento rok sme si povedali, že budeme viackrát prepisovať históriu a toto bude jedna z tých vecí. Sme radi, že sme dostali možnosť záverečný turnaj Slovenského pohára organizovať a podujatie pripravíme na čo najlepšej úrovni. Bude to určite zaujímavé podujatie pre našich fanúšikov. Posledný zápas so Sláviou EU ukázal, že ľudia majú v našom meste záujem o volejbale a ohlas fanúšikov bol veľmi dobrý. V meste vládne volejbalový boom, na extraligu nám uplynulý víkend prišlo 800 divákov a veríme, že hala bude na Slovenskom pohári plná. V najbližšom čase si rozdelíme úlohy a posnažíme sa, aby sme turnaj pripravili na čo najlepšej úrovni". 

Po Slovenskom pohári:
V Spišskej Novej Vsi sa v športovej hale na prelome januára a februára 2015 hralo opäť po 5-tich rokoch finále Slovenského pohára (SP) vo volejbale mužov a žien, obohatené o 4 zápasy semifinálovej časti. Spišská Nová Ves mala zastúpenie v ženskej časti, kde domáce volejbalistky dotiahli svoje snaženie až do finále. V mužskej časti stačili hráči VK Chemes Spišská Nová Ves tentoraz iba na semifinále.

Pre Volejbalový klub Spišská Nová Ves (VK SNV) bolo poctou už samotné pridelenie organizovania tejto akcie, nehľadiac na to, že domáce volejbalistky mali finálové ambície, čo sa nakoniec podarilo, aj keď iba v striebornom šate. Slovenský pohár vo volejbale mužov a žien má dlhú tradíciu a víťaz má právo štartovať v nasledujúcej sezóne v európskych pohároch.

Výsledky SP:
Semifinále 31.1.2015
ženy 1: Slávia EU Bratislava – UKF Nitra                                    3:0
ženy 2: VK Spišská Nová Ves – VTC Pezinok                         3:0

muži 1: Spartak VKP Komárno – VK Prievidza                           3:2
muži 2: ŠK Chemes Spišská Nová Ves – VK Mirad PU Prešov 2:3

finále 1.2.2015
ženy : Slávia EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves              3:1

muži: VK Mirad PU Prešov – Spartak VKP Komárno                  2:3

Víťazmi Slovenského pohára pre sezónu 2014/2015 sa po boji stali v kategórii žien VK Slávia EU Bratislava a v kategórii mužov Spartak VKP Komárno.

Povedali o Slovenskom pohári:
Jozef Novák, predseda VK SNV: „Bolo pre nás poctou, že sme dostali možnosť zorganizovať takéto podujatie. Bolo to náročné, ale výsledok bol výborný a spokojnosť divákov i všetkých zainteresovaných je pre nás odmenou. Výsledkami sme sa síce nedostali tam, kam sme verili, že prídeme, teda k víťazstvu vo finále, ale treba uznať, že Slávia bola tentoraz lepšia. V každom prípade sme však prepisovali históriu, pretože finálová účasť našich hráčok bola doteraz iba z kategórie snov. Teraz to bola realita“.

Ján Volný, primátor Spišskej Novej Vsi:„ V našom meste máme veľa prvoligových a extraligových športov, ale volejbal je u nás teraz „v kurze“. Darí sa naším ženám i mládežníčkam a aj mužom ŠK Chemes, ktorí sa sem dočasne presťahovali z Humenného. Viem, že činovníci z VK SNV vedia pripraviť všetky podujatia na vysokej úrovni, a tak tomu bolo i teraz. Mám na nich len superlatívy.  Aj herne to bolo vynikajúce a myslím si, že diváci sa mali skutočne na čo pozerať po oba volejbalové dni“.

Ľubor Halanda, prezident Slovenskej volejbalovej federácie: „Ani na moment som nezapochyboval, že pridelením organizácie Slovenského pohára vo volejbale do Spišskej Novej Vsi sme urobili dobré rozhodnutie. Spišiaci zorganizovali toto podujatie na profesionálnej úrovni vo všetkých smeroch. Keď sa k tomu pridružili i výborné výkony mužov a žien na palubovke, tak divák musel odchádzať spokojný. Chcem podotknúť, že sme videli na slovenské pomery nadpriemerné výkony a kvalitný volejbal je možné vidieť v tak koncentrovanej podobe vlastne iba na takomto turnaji. Mužské zápasy boli fantastické prejavom, výkonom i dĺžkou, lebo všetky sa hrali na 5 setov. V ženskej časti zaujalo najmä finále, kde rozhodla možno väčšia skúsenosť Slávie EU Bratislava, ktorá získala už svoj 11-ty pohár. Bolo to vo všetkých smeroch vydarené podujatie, za ktoré sa chcem Volejbalovému klubu Spišská Nová Ves a mestu Spišská Nová Ves poďakovať. Právom im to patrí“.