Podujatia

Finálový turnaj junioriek o majstra SR v Bratislave

Zápasy, 2021-2022, Juniorky 12.05.2022 12:00 - 12.05.2022 15:00
Päť zápasov, žiadne víťazstvo, konečný výsledok 8.miesto.

V dňoch 13.-15.5.2022 sa v priestoroch vysokoškolských internátoch UK Bratislava v Mlynskej doline uskutočnil finálový turnaj o majstra  SR v kategóprii junioriek.Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, prvé dve družstvá z dlhodobej súťaže skupín „západ“ a „východ“  a 4 družstvá zo semifinálového turnaja v Leviciach. Naše dievčatá postúpili práve z tohto turnaja na ktorom skončili na 4.mieste.  Už postup na finálový turnaj do Bratislavy bol vlastne splnený cieľ, ktorý si stanovili hráčky a tréner. Po celoročných problémoch v družstve postup na toto podujatie môžeme považovať za úspech. Víťazstvo v niektorom z odohratých zápasoch na tomto podujatí by bolo skôr prekvapením. Na turnaji bolo 5 družstiev zo „západnej“  skupiny , ktoré sú na vyššej volejbalovej úrovni a 3 družstvá (včítane  nás) z východnej  skupiny, s ktorými sme hrali v dlhodobej časti, ale sme mali s nimi pasívnu bilanciu (s každým 3 prehrané a 1 vyhraný zápas). 
Bojovnosť,  nasadenie a túžba po víťazstve našim dievčatám v zápasoch nechýbala, avšak volejbalové umenie bolo lepšie na strane našich súperiek. Po troch prehraných zápasoch v skupine, kde sme nestačili na neskoršie finalistky VK Sláviu UK Bratislava a ŠŠS Bilíkova Bratislava, prehrali sme aj so ŠKM L.Hrádok. Zápasmi sme pokračovali v skupine o 5.- 8. miesto  s cieľom získať aspoň set, čo sa nám nepodarilo.  Konečné 8.miesto na M-SR je asi reálnym výsledkom, čo toto družstvo dosiahlo. Určite kladom tejto akcie bolo zapojenie vekovo mladších hráčok na takomto podujatí, kde získali cenné skúsenosti do nasledujúcej volejbalovej kariéry.  

Výsledky našich dievčat :
ŠŠK Bilíkova BA – VK Sp.N.Ves  3 : 0 (8, 13, 14)
VK Slávia UK BA - VK Sp.N.Ves  3 : 0 (18, 12, 18)
ŠKM L.Hrádok    - VK Sp.N.Ves  3 : 0 (14, 20, 21)

VM Senica    -       VK Sp.N.Ves  3 : 0 (13, 18, 18)
ŠKM L.Hrádok    - VK Sp.N.Ves  3 : 0 (20, 16, 16)

Zostava VK SNV :
Forgáčová, Ivančáková, Sališová, Vykoupilová, Puškárová, Straková, Klingová, Spišská, Ďurišková, Stašíková a libero Suľovská

Konečné poradie M-SR:
1. VK Slávia UK Bratislava
2. ŠŠS Bilíkova Bratislava
3. SŠŠ Volejbal Nitra
4. PALAS VK Levice
5. VM Senica
6. VK Junior 2012 Poprad
7. ŠKM Lipovský Hrádok
8. VK Spiš.Nová Ves

Vyjadrenie predsedu  VK SNV  I.Murka: "V piatok 13.5. sme hrali dva zápasy v skupine A so silnými súpermi. Doobeda to bola Bilíkova Bratislava, ktorej sme podľahli hladko 3:0. Súperky boli jasne lepšie a prevaha bola jednoznačná, podobne ako výsledok. Poobede sme hrali proti Slávii UK Bratislava. Výsledok bol síce rovnaký ako doobeda, prehrali sme 3:0, ale hra už bola z našej strany presvedčivejšia. Dokázali sme klásť odpor a dokonca bol aj vyrovnaný stav. Prekvapenie sa však nekonalo a nás zajtra čaká Liptovský Hrádok, s ktorým hodláme o víťazstvo zabojovať.
V sobotu 14.5. odohrali Spišiačky 2 zápasy a oba prehrali. Doobeda odohrali posledný zápas v skupine s Liptovský Hrádkom, ktorý po boji prehrali 3:0. To znamenalo, že sme sa poobede stretli v krížovom zápase so Senicou. Naše hráčky bojovali a odolávali, ale nakoniec prehrali 3:0. Je rozhodnuté, v nedeľu 15.5. hrajú o 10.00 h o 7. miesto s Liptovským Hrádkom.
V nedeľu 15.5.2022 čakal na Spišiačky posledný duel na týchto majstrovstvách. Hrali o 7. miesto s L. Hrádkom. Bol to vcelku vyrovnaný zápas, ale koncovky setov patrili Hrádočankám,  ktoré vyhrali 3:0. Naše dievčatá na tomto turnaji nevyhrali ani zápas, napriek tomu splnili úlohu, ktorou bolo prebojovať sa na tento záverečný turnaj MSR.  Veľká vďaka za reprezentáciu klubu i mesta patrí všetkým hráčkam a trénerom, najmä trénerovi Ďuriškovi, ktorý tieto hráčky trénuje od veku mladších žiačok. Vo volejbale vždy niekto vyhrá a niekto prehrá. Našou výhrou bola samotná účasť  na MSR v Bratislave".

Najlepšou hráčkou za VK Spišská Nová Ves na záverečnom turnaji MSR juniorik v Bratislave bola vyhodnotená smečiarka Barbora Puškárová