Podujatia

M-SR juniorky, 1.-4.kolo 24.10.-24.11.2015

Juniorky 24.11.2015 0:07
Úvod sezóny so striedavými výsledkami, viac prehrier ako víťaztiev

1. kolo -24.10.2015: Brusno – VK SNV   0 : 3 (-17, -18, -19) a 0 : 3 (-,20, -14, -25)

Konečne sa svojej súťaže dočkali aj juniorky, ktorým tak neskoro súťaž ešte nezačínala. V Brusne to jednoduché nemali, ale nakoniec vybojovali obe víťazstvá a doniesli domov všetkých 6 bodov.

Zdenek Hauer – tréner junioriek VK SNV: "V sobotu začala juniorská súťaž a naše dievčatá odcestovali na prvý dvojzápas do Brusna. Herná prevaha vo všetkých činnostiach priniesla dve hladké víťazstvá so zápletkami v tretích setoch prvého i druhého zápasu. 6 bodov z Brusna je fajn, ale v hre bolo ešte veľa nedostatkov, hlavne v obrane v poli a v spracovaní lôpt zadarmo sme často boli nepresní, alebo priamo urobili chybu. Individuálne to bolo celkom v poriadku, ale v súhre je ešte čo vylepšovať".

2. kolo -7.11.2015 VK SNV voľno, súťaž má nepárny počet družstiev

3. kolo -14.11.2015:  VK SNV – VK Slávia TU Košice  0 : 3 (-23, -23, -18) a 1 : 3 (25, -19, -19, -12)

V sobotu družstvo junioriek odohralo svoj prvý domáci zápas v mestskej ŠH  ročníka  2015/16 v I. lige junioriek skupina „Východ“  s nováčikom súťaže Sláviou TU Košice. V družstve Košíc však nastúpili hráčky,  ktoré majú za sebou  mnoho zápasov v kategórii kadetiek. Toto družstvo bolo v minulosti  aj účastníkom  M-SR.  Očakával sa vyrovnaný zápas na dobrej volejbalovej úrovni.  Všetky predpoklady sa splnili, žiaľ domáce dievčatá ťahali vždy za kratší koniec.
Samotné výsledky setov ukazujú, že celkový výsledok 0:3 a 1:3 je jednoznačný, avšak  v priebehu celého zápasu bolo mnohokrát, že vyhrávali raz domáci a následne hostia.  Žiaľ domáce hráčky v rozhodujúcich pasážach zápasov  urobili viac tzv. nevynútených chýb, ktoré z konečného hľadiska boli rozhodujúce.

Ľudovít Švihla – asistent trénera junioriek VK SNV: „Musím konštatovať, že dievčatá z Košíc  vyhrali oba zápasy zaslúžene. My sme v 1.sete zaspali úvod zápasu, prehrávali sme 0:5 a tento rozdiel trval až do koncovky, ktorú sa nám podarilo ešte zdramatizovať, ale nakoniec  sme 1.set prehral najtesnejším rozdielom.  Celkovú  zlepšenú  hru  z 1. setu  sme si preniesli do druhého setu  a vyhrávali sme 14:7, tu sme sa v jednom postavení „zasekli“  (dôvod dobré podanie súpera a vlastné chyby), nepomohli oddychové časy ani striedania a hostia zmenili stav na 14:16. Do konca 2.setu to  bola ťahačka po 1-2 bodoch, záver setu sme však vlastnými chybami prehrali.  3.set bol úplne vyrovnaný do stavu 15:16, následne pár vlastných chýb (lepšie podanie súpera, náš slabší príjem)  a bolo po sete aj zápase.  Druhý zápas sme začali omnoho koncentrovanejšie, 1.set sme vyhrali, ale následne sme znova upadli do našich chýb a súper pomerne hladko vyhral ďalšie 3 sety.  Hodnotiť  výkon jednotlivých hráčok je ťažko, nakoľko každá hráčka mala veľmi dobré zásahy, ale následne urobila ľahkú chybu.   Bol to však len náš druhý dvojzápas, hráčky si musia uvedomiť, že je v ich silách takéto zápasy zvládnuť lepšie. Musia však na tréningoch zvýšiť nasadenie, celkovú koncentráciu pri každej činnosti, aby ich následne  celkový herný prejav v zápasoch bol efektívnejší“.

4. kolo -21.11.2015:  VK Cele Group Stropkov -VK SNV  3 : 0 (22, 15, 14) a 3 : 0 (9, 22, 16)

Podobne ako v minulom kole doma s Košicami, nestačili Spišiačky na svoje súperky v Stropkove a nedokázali v oboch zápasoch vyhrať ani set.

Zdenek Hauer - tréner junioriek VK SNV: „Mali to byť zápasy dvoch špičkových juniorských tímov skupiny východ. Neboli, lebo juniorky SNV momentálne žiadnym špičkovým tímom nie sú. Málo volejbalového umenia, minimum bojovnosti, sebavedomie na úrovni nula, atmosféra ako na pohrebe a razom nie sme ani tréningovým partnerom. Svoj part si zastali len blokárky Katrin da Cruz a Ema Ravasová. Ostatné hráčky predviedli výkony na úrovni žiackeho volejbalu. A to nemôže stačiť“.