Podujatia

Majstrovstvá SR - ml.žiačky-6 v Žiari n. Hronom

Zápasy, 2023-2024, Ml.žiačky-6 A, Ml.žiačky-6 B 13.05.2024 10:00 - 13.05.2024 14:00
Finálový turnaj o majstra SR ml.žiačky-6 - výsledok - 2.miesto. Prehrali sme až vo finále.

Finálový turnaj M-SR mladších žiačok sa uskutoční v termíne 24. až 26. mája 2024 v Žiari nad Hronom.

VK Podlužianka Levice                          VK Nové Mesto nad Váhom

Hráčky VK Spišská Nová Ves sa prebojovali na M-SR z 1. miesta v kraji. M-SR sa koná v Žiari nad Hronom a hrá sa na 2 ihriskách na zimnom štadióne. Naše družstvo v zložení 14 hráčok, 2 tréneri a predseda klubu prišli do dejiska už vo štvrtok 23.5.2024. Ubytovali sme sa v príjemnom penzióne Žiar a pripravili sme sa na dnešné 2 zápasy. Hrá sa po 5-ich družstvách v 2 skupinách.

Piatok 24.5.2024
10:00 VK SNV - VK Iskra Hnúšťa 3 : 1 (14, -16, 10, 17)

Zostava VK SNV: L. Ivančáková, E. Stoláriková, L. Baluchová, M. Pustaiová, M. Sitková, Si. Pavlíková (C), libero: Z. Melcherová, striedala: Z. Novýsedláková (K. Rochová, S. Vadelová, S. Kleinová, So. Pavlíková, P. Babík, V. Slivková

Vyjadrenie presedu VK SNV Ing. Murka:"Dievčatá začali s vervou a získali vcelku jasne 1. set. Potom  však psychicky i herne poľavili a odrazilo sa to na prehratom 2. sete. Nič však nenechali na náhodu a zlepšenou hrou porazili súprky vcelku jasne v 3. i 4. sete a získali prvé 3 body.

14:00 VK SNV - VK Podlužianka Levice 3:1 (21,-24,13,21)

Vyjadrenie presedu VK SNV Ing. Murka: "V rovnakej zostave sme nastúpili aj do druhého zápasu proti VK Podlužianka Levice, ktorý sme opäť vyhrali 3:1. Tu bol síce priebeh zápasu setovo rovnaký, ale herne odlišný. Naše hráčky robili viacej chýb, čo sa prejavilo opäť v  prehratom druhom sete. Potom sa však už "pozbierali" a zápas dotiahli do víťazného konca. Zaujímavosťou je, že vo 4. sete viedli naše hráčky už 10:0, aby bol vzápätí stav 12:9".

Sobota 25.5.2024
Dnes odohrali naše hráčky opäť 2 víťazné zápasy a s prehľadom a plným bodovým ziskom obsadili 1. miesto v tabuľke skupiny "A".

VK Studienka - VK Spišská Nová Ves 1:3 (18,-23,-22,-21)

Spišiačky začali trocha nesmelo a pustili súperkám prvý set, v ktorom Studienčanky nepokazili ani jedno podanie, kým naše hráčky až 5. Potom sa však naše hráčky rozohrali, začali hrať disciplinovanejšie svoju hru a výsledok sa začal otáčať v 2. sete, po prvom pokazenom podaní súperiek za stavu 14:18. Potom to už bola presvedčivá hra našich dievčat, aj keď v 4. sete otáčali nepriaznivý stav 3:11, aby ho nakoniec vyhrali a s ním celý zápas 3:1. Takže sme mali ďalšie 3 body v tabuľke a istotu postupu do semifinále.

1. VK Púchov - VK Spišská Nová Ves 0:3 (-12,-13,-16)

Zostava VK SNV: L. Ivančáková, E. Stoláriková, L. Baluchová, M. Pustaiová, M. Sitková, Si. Pavlíková (C), libero: Z. Melcherová, striedala: Z. Novýsedláková, (L) S. Vadelová, So. Pavlíková (L), V. Slivková  K. Rochová, S. Kleinová, P. Babík

V poslednom zápase v skupine s Púchovom sme  patrili k favoritom, o čom jasne hovorí jednak výsledok, jednak  skutočnosť, že príležitosť dostali aj ďalšie 4 hráčky z lavičky. Púchov nás veľmi nepreveril, získali sme však ďalšie 3 body a definitívne rozhodli o tom, že z 1. miesta v tabuľke  "A"  hráme v nedeľu 26.5.2024 o 9.00 h s druhým družstvom zo skupiny B, čo obsadilo družstvo MVK Snina.
Ak v tomto zápase vyhráme, hráme finále M-SR o 15.00 h, ak prehráme, hráme o 3. miesto o 13.00 hod. Držte nám palce, tak ako nám ich dnes držali a hlasno povzbudzovali viacerí prítomní rodičia a známi našich hráčok.

Nedeľa 26.5.2024

VK Spišská Nová Ves - MVK Snina 3:0 (12,19,21)

Zostava: L. Ivančáková, E. Stoláriková, L. Baluchová, M. Pustaiová, M. Sitková, Si. Pavlíková (C), libero: Z. Melcherová, (Z. Novýsedláková, K. Rochová, S. Vadelová, S. Kleinová, So. Pavlíková, P. Babík, V. Slivková)

V semifinále začali Spišiačky proti  Sninčiankám bez rešpektu a hneď v 1. sete viedli 5:0 a dotiahli ho do víťazného konca. Podobný priebeh mal aj druhý set, keď naše hráčky viedli celý čas a darilo sa im vo všetkých herných činnostiach. Súperky zo Sniny trocha "hrýzli" iba v treťom sete, kde dokonca aj viedli 6:1. Naše dievčatá však disciplinovanou a hlavne útočnou hrou bodové manko ihneď zmazali a set vyhrali.  Výborným výkonom, za povzbudzovania rodičov, členov rodiny a známych, si dievčatá zabezpečili účasť vo finále, kde sa stretnú s domácimi hráčkami zo Žiaru nad Hronom.

VK Spišská Nová Ves - MŠK Žiar nad Hronom 0:3 (-20,-13,-22)

Zostava VK SNV: L. Ivančáková, E. Stoláriková, L. Baluchová, M. Pustaiová, M. Sitková, Si. Pavlíková (C), libero: Z. Melcherová, striedali: Z. Novýsedláková, S. Vadelová, K. Rochová, S. Kleinová, So. Pavlíková, P. Babík, V. Slivková

Celkové poradie: 1. Žiar nad Hronom, 2. Spišská Nová Ves, 3. Hnúšťa, 4. Snina, 5. Studienka, 6. Pezinok, 7. Palas Levice, 8. Podlužianka Levice, 9. Nové Mesta nad Váhom, 10. 1. VK Púchov

Vyjadrenie Ing.Murka - presedu VK SNV:
Vo finále nás čakali nabudené súperky a veľa divákov - aj domácich, aj hostí. Finále malo všetko, čo malo mať, teda atmosféru, napätie i dobré výkony. Domáce hráčky boli predsa len o čosi lepšie a vyhrali zaslúžene, aj keď Spišiačky by si za svoj výkon aspoň jeden vyhratý set zaslúžili. Naše dievčatá začali s vervou, aj viedli v prvom sete, ale na Žiarčanky to dnes nestačilo, lebo nás predčili hlavne hrou stredom a vysokou blokárkou. My sme naopak mali výborné podanie a dali sme z neho veľa priamych bodov, žiaľ nestačilo to.

Získali sme strieborné medaily a nepamätám si, kedy sme vyhrali zo 6-tich zápasov 5 a prehrali iba ten vo finále. Chcem na tomto mieste pochváliť všetky dievčatá, ktoré boli na MSR za zodpovedný prístup a výkony, na ktoré sme boli všetci zúčastnení právom hrdí pred celým (nielen) volejbalovým Slovenskom. Rovnako sa chcem poďakovať trénerom Pavle Strakovej a Ladislavovi Ďuriškovi za ich výborný trénerský a herný prístup k dievčatám a vedenie zápasov. Splnili sme náš (tajný) cieľ - hrať finále, čo sa nám už dosť dávno v klube nestalo.

Poďakovanie si však zaslúžia všetci tréneri a trénerky v klube, pretože sa venujú odborne, herne aj výchovne viac ako 110 dievčatám vo všetkých mládežníckych kategóriách. Výkon mladších žiačok bol čerešničkou na torte.