Podujatia

Semifinálový turnaj junioriek v Leviciach

Zápasy, 2021-2022, Juniorky 06.05.2022 17:00 - 08.05.2022 14:00
Cieľ splnený, vybojovali sme postup na finálový turnaj o majstra SR.

Tri dni (6.-8.5) trval turnaj 6 družstiev v Leviciach o 4 postupové miesta na finálový turnaj o majstra SR v kategórii junioriek. Naše dievčatá si predsavzatý cieľ, postup na tento turnaj splnili. Úvodné dva zápasy s domácimi Levicami a Sláviou UK Dráčik Bratislava boli jasne v réžii našich súperiek. Len v tretích setoch v oboch zápasoch naše hráčky súperkám viac vzdorovali. V treťom zápase to bolo opačne, keď so Senicou prvý set zaskočili súperky dobrou hrou a vyhrali ho. V nasledujúcich setoch sa však jasne prejavila výšková prevaha Senice a ich razantnejšie útoky z každej pozície.
V nedeľu naše dievčatá hrali s družstvami s dlhodobej súťaži (Stropkov a Kežmarok) a v zápasoch potvrdili, že sú výkonostne lepšie. Len prvý set s družstvom Kežmarku hrali ustráchanejšie ako súper a výsledok tohoto stavu bola prehra v tomto sete. Ďalší priebeh zápasu  však už naše hráčky zvládli lepšie, čo vyústilo v poslednom štvrtom sete do jasnej výhry.

6.  MVK Stropkov

Vyjadrenie predsedu VK SNV Ing.Murka: "Do Levíc sme dorazili v počte 12 hráčok (Forgáčová, Ivančáková, Sališová, Retterová, Vykoupilová, Puškárová, Straková, Suľovská, Klingová, Spišská, Ďurišková, Stašíková), 2 tréneri (Ďuriško, Švihla) a vedúci družstva Murko. V prvom zápase sme "dostali" juniorky VK Palas Levice, s ktorými sme prehrali hladko 0:3. Súperky z Levíc nás prevýšili vo všetkých činnostiach a po celý zápas viedli. Vidíme a môžeme porovnať úroveň volejbalu podľa regiónov. Zajtra nás čaká Senica a Slávia UK Bratislava".

Dnes (7.5.2022) sme hrali s dvomi najťažšími súpermi a prekvapenie sa nekonalo. Najprv to bol raňajší zápas so Sláviou UK Bratislava, ktorý sme prehrali hladko 3:0, keď sme nejaký odpor kládli iba v 3. sete. Výkonnostný rozdiel bol dosť veľký, čo si dievčatá uvedomovali a trochu im to zväzovalo ruky.
Poobede sme hrali so Senicou a bol to už iný zápas. Naše hráčky dokázali vyhrať prvý set, ale v nastolenom tempe potom už nepokračovali. V ďalších setoch mali navrch Seničanky a vyhrali zaslúžene 3:1.

Celkovo sa však stále nič vážneho nedeje, pretože postup na finálový turnaj MSR junioriek do Bratislavy máme vo vlastných rukách. V nedeľu 8.5.2022 hráme doobeda so Stropkovom a poobede s Kežmarkom. Sú to obaja súperi z našej časti ligy a oboch sme dokázali v lige poraziť.

Spišiačky odohrali v nedeľu 8.5.2022 na semifinálovom turnaji 2 zápasy. Ráno triumfovali 3:0 proti Stropkovu a poobede vyhrali nad Kežmarkom 3:1, keď im pustili iba úvodný set. Vyhrali sa kvalifikovali na záverečný turnaj, ktorý bude v piatok 13.5.- nedeľu 15.5.2022 v Bratislave. Gratulujeme všetkým hráčkam i trénerom.