Turnaj o majstra SR v kategórii starších žiačok 18.-20.5.2018 Žilina

Vrchol sezóny pre naše staršie žiačky, výborné výkony, konečné 2.miesto, úspech celého kolektívu.

Veľmi pekný úspech dosiahli dievčatá na tomto najvýznamnejšom podujatí tejto vekovej katerórii v rčníku 2017/18, keď po bojovnom výkone vo finále prehrali s družstvom VM Senica a obsadili celkove 2.miesto.

V Žiline vyvrcholil 20.5.2018 finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v kategórii staršie žiačky. Na turnaji štartovalo 8 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Do každej skupiny boli vyžrebovaní dvaja víťazi oblastných 1. častí súťaže. K nim bol žrebom priradený jeden víťaz semifinálového turnaja a druhý postupujúci z opačnej semifinálovej skupiny.

Z majstrovského titulu sa tešili mladé volejbalistky VM Senica, ktoré vo finále zdolali VK Spišská Nová Ves 3:1 (-25, 14, 21, 14). Tretie miestio obsadila Slávia UK Bratislava, ktorá v súboji o bronz zdolala domáci tím Volleyball Academy Žilina 3:1 (20, -22, 9, 18).

Finálový zápas:
VK SNV - VM Senica   1 : 3 (25, -14, -21, -14)

Semifinále :
VK SNV - VA Žilina  3 : 2 (-29, -15, 16, 23, 16)

Zápasy v skupine:
1.zápas MVK Snina  - VK SNV                               1 : 3  (-23, -20, 23, -20)
2.zápas  VK SNV - VK Junior 2012 Poprad         2 : 3  (21, 23, -19, - 22,-11)
3.zápas Slávia UK Dráčik Bratislava -VK SNV  3 : 2 (19, -21, -19, 24, 16) 

Najlepšie hráčky finálového turnaja:
Najlepšia hráčka: Diana Návratová (VM Senica)
Nahrávačka: Zuzana Čurná (VA Žilina)
Smečiarka: Ema Maťašová (Slávia UK Bratislava)
Blokárka: Dominika Morávková (VM Senica)
Libero: Lucia Suľovská (VK Spišská Nová Ves)

Konečné poradie M-SR:
1. VM Senica - Majster SR
2. VK Spišská Nová Ves
3. Slávia UK Dráčik Bratislava
4. VA Žilina
5. ŠKM Liptovský Hrádok

6. MVK Snina
7. VK Junior 2012 Poprad

8.
VK Schaeffler Skalica   

Vyjaderenie trénerky družstva Natálii Bodákovej:
Od 18.-20. mája sa v Žiline uskutočnili majstrovstvá Slovenska starších žiačok. Na túto udalosť sme sa poctivo pripravovali celú sezónu a všetky dievčatá vedeli, že ide o veľa a treba ukázať čo Spišská dokáže a že právom patrí medzi elitu starších žiačok. Vo veľkej konkurencii kde chcel každý získať titul sa nám podarilo postarať o skutočne veľký úspech kedy sme získali krásne 2.miesto. Pre mňa osobne to bol jeden z najväčších volejbalových zážitkov. Emócie, ktoré sme zažívali počas tých troch dní boli neuveriteľné. Všetci zúčastnení rodičia a diváci môžu potvrdiť, že baby sa postarali o volejbalové momenty na veľmi vysokej úrovni. Od zápasu k zápasu som bola na baby pyšnejšia a pyšnejšia. To čo na ihrisku predvádzali predčilo moje očakávania o 100%. Túžba po získaní titulu ich hnala k nadštandardným výkonom a naozaj som žiadnu z nich nespoznávala. Po dvoch prehratých 5 setových bitkách som sa bála, že to baby psychicky položí no sila kolektívu a túžba zvíťaziť bola silnejšia. Prišiel moment kedy sme zvíťazili v 5.setovej dráme proti domácej Žiline a so slzami šťastia sme sa konečne mohli tešiť a pocítiť, že všetká tá snaha všetky tie vybehané lopty, všetok strávený čas na tréningoch a sobotňajších zápasoch stál za to ! ĎAKUJEM všetkým, ktorí nás počas roka podporovali, ďakujem klubu, že nám umožnil trénovať vo výborných podmienkach a príjemnej atmosfére, ďakujem rodičom, že vychovali tak úžasné dcéry, na ktoré môžu byť neskutočne hrdí a hlavne ďakujem babám za ich zodpovedný prístup k tréningom počas celej sezóny. Som na vás neskutočne pyšná pretože sme dosiahli to, na čom sme celú sezónu pracovali.  

Viac člankov