Podujatia

1.kolo st.žiačky v Svidníku už v skupine 1-8

Zápasy, 2022-2023, Staršie žiačky 22.10.2022 10:00 - 22.10.2022 14:00
Úvodné kolo - prehry v oboch zápasoch, Svidník bol lepší.

Výsledky:
ŠK Komenského Svidník - VK SNV   3:1  (13, 21, -21, 17) 

ŠK Komenského Svidník - VK SNV   3:1  (16,- 24, 16, 17)

Základná zostava: Retterová, Freundová, Labancová, B. Sitková, Košová, Kočišová, Libero: M. Sitková, striedali: Ivančáková, Slebodníková, Rusnáková, Zoladkiewicz 

Natália Tkáčová, trénerka starších žiačok: "Do Svidníka vycestovalo celkom 13 dievčat, čo ma veľmi potešilo, lebo sme veľmi dlho neboli na zápase v takom počte. Zápas sme však začali veľmi ustráchane, neboli sme vo svojej koži, akoby sme ani nebrali do úvahy výhru, pretože sa to nedá. Súper nás dosť zaskočil svojim razantným útokom a podaním. Tam bol kameň úrazu, pretože nie sme zvyknuté na znížený strop aký mali vo Svidníku plus sa pridal veľmi kvalitný servis zo strany súpera a stávalo sa, že sme sa 6-8 bodov nepohli z miesta. V takomto prípade to spraví veľa. Dievčatá s tým bojovali a keď sa už prihralo hral sa vyrovnaný volejbal. Podarilo sa nám uhrať 2 sety (v každom zápase 1). Avšak aj na tomto dvojzápase sa našli pozitíva, napríklad v podobe Sofi Kočišovej, ktorá vytiahla z rukáva velmi kvalitný servis a prekvapila nie len súpera ale aj mňa a spoluhráčky. Anet Retterová každým zápasom dokazuje svoje kvality svojou odvážnou útočnou hrou a odhodlaním vyhrať. Právom stojí na poste kapitánky družstva. Taktiež za zmienku stojí naša Baška Sitková, ktorá je maximálne multifunkčnou hráčkou, ktorá plní pokyny bojuje do poslednej lopty či v poli či na útoku. Klobúk dole nemá to vôbec ľahké sa vedieť takto adaptovat a ona to zvláda perfektne. Taktiež musím v tomto dvojzápase vypichnúť Marcelinu, ktorá veľmi pomohla v poli a dalo sa na ňu spoľahnúť na prihrávke, čo bolo v tomto zápase veľmi cenné.
Celkovo si myslím, že tento dvojazápas to nebola katastrofa, ale treba povedať, že súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Zápasy nám ukázali slabiny, na ktorých musíme popracovať."