Podujatia

2.kolo-st.žiačky v Kežmarku

Zápasy, 2022-2023, Staršie žiačky 15.10.2022 9:00 - 15.10.2022 13:00
Druhé kolo st.žiačky - turnaj v Kežmarku, rovnaké výsledky ako pred týždňom, takže jasný postup do skupiny o 1.-8. miesto.

Aj na  tomto 2.turnaji, o postup do ďalších zápasov, naše dievčatá ptvrdili, že ich výkonosť je lepšia ako ich súperiek a postúpili z 1.miesta. Tento krát stratili set s húževnatým družstvom Popradu, ale víťazstvo si nenechali ujsť.  Ďalšie zápasy dievčatá odohrajú už v skupine o 1.-8. miesto formou dvojzápasov, poradie zápasov a súperov oznámime v najbližších dňoch. 

Výsletky našich dievčat :
VK SNV 
  - VK ZŠ Lendak                    2 : 0  (16, 16)
VK SNV   -  VK Junior 2012 Poprad    2 : 1  (-22, 15, 16)
VK SNV   - KV MŠK Oktan Kežmarok 2 : 0  (2, 6)

Základná zostava: Retterová, Freundová, Labancová, B. Sitková, Košová, Kočišová, Libero: M. Sitková, striedali: Ivančáková, Slebodníková, Rusnáková, Zoladkiewicz

Natália Tkáčová, trénerka starších žiačok: "Do Kežmarku sme vycestovali v peknom počte 11 dievčat. Začali sme zápasom proti Kežmarku, ktorý bol pod našou plnou kontrolou. Som veľmi rada, že aj mladšie dievčatá si ustáli svoje posty a pristúpili k zápasu zodpovedne. Zaujímavý zápas sme odohrali proti Popradu, ktorý skončil tretím setom 18:16 v náš prospech. Baby museli zvládať ťažké situácie, kde nemohli poľaviť v koncentrácii. Ja som velmi vďačná za tento zápas, pretože takéto zápasy nás posúvajú vpred. Odhodlaný a odvážny zápas odohrala Anetka Retterová, ktorá bola práve v týchto ťažkých chvíľach oporou tímu. Celkovo sme však podali pekný kolektívny výkon, kde si každá hráčka uhrala svoje maximum. Zápas proti Lendaku bol ako na hojdačke, raz sa viac darilo nám a raz Lendaku. Nakoniec sme dostali Lendak pod tlak a dotiahli zápas do úspešneho konca. V tomto zápase dostala šancu dostať sa na ihrisko aj Laura Ivančáková a Peťka Slebodníková, ktoré si velmi pekne ustáli svoje posty a som rada, že sa pomaličky ale isto začleňujú do nášho družstva. Celkovo hodnotím túto sobotu pozitívne a som rada, že sme si utvrdili postup do lepšej osmičky družstiev. Čaká nás však ešte tvrdá práca, aby sme boli opäť lepším súperom pre ostatné družstvá".