Podujatia

M-SR juniorky 6.-8.kolo, 22.11.-13.12.2014

Juniorky 29.03.2018 10:00
Dobré výkony priniesli zaslúžené víťazstvá, ale na Stropkov to nestačilo

6. kolo – 22.11.2015 KV MŠK Oktan Kežmarok - VK SNV 1 : 3 (-17, -15, 22, -19) a 0 : 3 (-27, -17, -12)

Kežmarské juniorky sú v druhej polovici tabuľky a Spišiačky cestovali k nim ako jej líder. Výsledky oboch zápasov to síce potvrdili, ale Kežmarčanky sa bez boja nevzdali a hralo sa o každú loptu, pričom najdrmatickejší bol prvý set prvého zápasu. Výhrami si Spišiačky udržali 1. miesto v tabuľke.

Zdenek Hauer, tréner Spišskej Novej Vsi: „Na susedské juniorské derby do Kežmarku odcestovali naše dievčatá bez nemocných Emy Kubičárovej a Simony Denešovej. Postavenie tímov v tabuľke favorizovalo naše dievčatá, ktoré to aj výsledkovo potvrdili, hoci nie úplne ľahko a bez problémov. V prvom zápase sme sa dostali pomerne jednoducho do dvojsetového vedenia. Trénerským zásahom do zostavy a stratou koncentrácie sme prehrali v koncovke tretí set a zápas sa trochu zdramatizoval. Vo štvrtom sete však naše dievčatá zabrali a zápas dotiahli do víťazného trojbodového konca. Celkovo sme boli volejbalovejší a precíznejší, ale kežmarská zostava podala veľmi solídny výkon, hlavne v hre v poli, a mnoho našich útokov sme museli zakončovať na niekoľkokrát. Prvý set druhého zápasu bol od počiatku vyrovnaným bojom. Niekoľko školáckych chýb našich hráčok a bojovnosť domácich vyústili do dlhej a vyrovnanej koncovky so šťastným koncom pre Spišskú. Domáce dievčatá to položilo a v ďalších setoch naše hráčky jasne dominovali a nebyť trénerských zásahov do zostavy by výsledky druhého a tretieho setu boli oveľa jednoznačnejšie. Najlepšími hráčkami nášho tímu boli naše liberá Peťa Želonková a Klaudia Majerská. Už dávno sme neprihrávali tak spoľahlivo, ako v týchto dvoch zápasoch“.

7. kolo – 6.12.2014 VK Spišská Nová Ves – Slávia TU Zvolen 3 : 0 (12, 11, 13) a 3 : 0 (16, 20, 16)

Spišskonovoveské juniorky boli pred týmto kolom na 1. mieste v tabuľke a po oboch víťazných zápasoch svoju pozíciu potvrdili. Vyhrali jasne nad súperom, s ktorým sa čakali vyrovnané zápasy, ale nestalo sa tak. Domáce volejbalistky dokázali vyhrať nad Zvolenom bez straty setu.

Zdenek Hauer, tréner Spišskej Novej Vsi: "V súboji prvého s tretím sa očakával kvalitný a vyrovnaný volejbal. Nakoniec z predpokladov nič nebolo a naše juniorky porazili tretí Zvolen hladko a jednoznačne. V prvom zápase, v ktorom sme nastúpili aj s Kamilou Zaťkovou a Bibou Urbanovou, bol vyrovnaný stav a hra len do prvého technického oddychového času. Potom naše hráčky dominovali vo všetkom a v každej chvíli. Zafungovala obrana na sieti, a čo sme nezablokovali, to sme vybrali v poli a protiútokom zakončili. V druhom zápase, už bez Kamilky Zaťkovej, bola hra len o málinko vyrovnanejšia a výsledok rovnaký. Zahrali si všetky hráčky a po priemernej hre máme 6 bodov. "

8. kolo – 13.12.2014 MŠK Stropkov - VK SNV  3 : 2 (17, 16, -24, -20, 6) a  3 : 1  (22, -18, 25, 15)

Juniorky boli a aj po prehrách stále zostávajú na 1. mieste v ligovej tabuľke. V Stropkove však narazili na silný odpor súperiek, ktoré im nedarovali takmer nič a o každý set sa tvrdo bojovalo.

Zdenek Hauer, tréner junioriek VK SNV: „Stropkovčanky v predchádzajúcom kole porazili Liptovský Hrádok na jeho pôde, a tak bolo dopredu jasné, že zápasy v Stropkove nebudú prechádzkou. Neboli. Naše juniorky oslabené o nemocné hráčky Bibu Urbanovú, Aďu Dulíkovú, Peťu Ďuriškovú a do Bratislavy so ženami cestujúcu Kamilu Zaťkovú, podali statočný výkon, ale kvalita a tým aj športové šťastie boli tento krát na strane Stropkovčaniek. V prvom zápase sme v prvých dvoch setoch nestačili odolávať útočnej hre domácich. Zatlačili nás servisom a po našich nevýrazných útokoch pestrou hrou zakončovali. V týchto fázach hry boli naše dievčatá vo všetkých herných činnostiach horšie a vypadalo to, že dostaneme riadny výprask. Ale ako to už chodí v dievčenskom volejbale raz si hore, raz dole a žiadna výhoda nie je dostatočne veľká, aby sa nedala premrhať. V treťom sete sme trochu zatlačili servisom my, zlepšili hru na prihrávke a produktívne zaútočili a hneď sa hra aj skóre vyrovnalo. V týchto fázach zápasu sme dokázali solídne brániť i útočiť a hral sa kvalitný juniorský volejbal. Do piateho setu sme nastúpili s pocitom, že sa kvalita preklopila na našu stranu, ale po nevyužitých útočných príležitostiach v úvode setu nám Stropkovčanky ušli a hladko sme prehrali. Päťsetový zápas má vždy svoju hodnotu, či sa vyhrá alebo prehrá. Mali sme bod, s ktorým sme po prvých dvoch setoch ani nerátali. V druhom zápase sme premrhali svoje šance na body hlavne v prvom a treťom sete. V prvom sme celý set výrazne viedli, aby sme v koncovke všetko pokazili. V koncovke tretieho setu to bol koncert pokazených podaní a hrubých chýb na oboch stranách, ale my sme pokazili predsa len viac a prehrali. Vo štvrtom sme už nemali fyzických ani psychických síl. Boli sme v Stropkove síce s 10-timi hráčkami, ale s 3-mi nahrávačkami a 2-mi liberami. Na blokárskom a smečiarskom poste po 2 hráčky bez možnosti striedať. A to rozhodlo. Vo chvíľach, keď naše dievčatá všetky zabrali sme boli v hre, ak to dvom prestalo ísť nemali sme šancu. Aj keď neúspešne, odohrali sme dva náročné a kvalitné zápasy, ktoré nám ukázali ako na tom reálne sme. Vôľa a nasadenie Spišiačok boli na patričnej úrovni, psychika a kvalita hry nie. Chýbala uvoľnenosť, často odvaha a schopnosť nájsť správne riešenie. Bez ohľadu na ďalšie výsledky skončia naše juniorky, po prvej časti súťaže na prvom mieste s 11-timi víťazstvami a 3-mi prehrami. Vyhrať skupinu „východ“ je náš cieľ a úloha pre najvýhodnejšie nasadenie na Majstrovstvách Slovenska. Vylosovanie druhej časti je pre nás priaznivé a chceme to zvládnuť“.